Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş'tan Said Nursi İçin Mezar Sözü

04.05.2014 14:51
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Said Nursi'nin mezarıyla ilgili ''İnşallah kemiklerinin buraya getirilmesi ve gerçekten burada güzel bir mezarının yapılması mümkün olur'' dedi.

Kurtulmuş, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile Balıklıgöl Yerleşkesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Dergah Camii'nde namaz kılan Kurtulmuş, caminin bahçesinde Said-i Nursi'nin vefatında toprağa verildiği ancak daha sonra cenazesinin farklı yere nakil edildiği kabirde dua etti.

Kurtulmuş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin geçmişte çok sıkıntılı dönemleri geride bıraktığını hatırlattı.

Said-i Nursi'nin mezarıyla ilgili de geçmişte sıkıntıların yaşandığını ifade eden Kurtulmuş, şöyle devam etti:

''Türkiye'nin geçmişte ne kadar büyük zulümler içerisinde olduğunun en somut göstergelerinden birisi de Şanlıurfa'dadır. Rahmetli Said Nursi Hazretleri'nin mezarıyla ilgili meseledir. Yıllardır takip ettiğimiz bir meseledir. İnşallah kemiklerinin buraya getirilmesi ve gerçekten burada güzel bir mezarının yapılması mümkün olur. Nasıl uzun yıllar İskilipli Atıf Hoca'nın mezar yeri dahi belli değildi bulundu ve bugün Çorum İskilip'te kendisine çok güzel bir mezar inşa edildi. Aynı şeyin burada Said Nursi Hazretleri için de yapılması, gerçekten kemiklerinin buraya getirilip güzel bir mezar yapılması Türkiye'nin geçmişiyle de barışması anlamına gelir. Geçmişte yapılan yanlışlıkların ve hataların devlet adına birilerine yapılan hataların ortadan kaldırılması anlamına gelir. Türkiye'de devlet millet kaynaşmasını sağlayacak önemli adımlardan birisi olur diye temenni ediyorum."

Bu haber toplam 1260 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri