Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuvvetli yağış İstanbul'u olumsuz etkiledi İZLE

30.05.2014 18:52
İstanbul'da sabah aniden bastıran şiddetli yağmurun ardından dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

İstanbul'da sabah aniden bastıran şiddetli yağmurun ardından akşam saatlerinde etkisini gösteren dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Avrupa ve Anadolu yakasındaki yağışta adeta göz gözü görmedi. Etkisini sürdüren yağışlı hava trafiği de olumsuz yönde etkiledi.

Meteoroloji şiddetli yağışın saat 19:00'a kadar süreceğini açıkladı. Meteoroloji’nin yaptığı uyarıların ardından sabah saatlerinde bastıran şiddetli yağmur pek çok yerde su baskınlarına neden oldu.

DOLU YAĞDI

Yağmur nedeniyle trafikte de aksamalar yaşandı. Öğle saatlerinde ise Anadolu yakasında görülen dolu yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Dolu taneleri bazı semtlerde maddi hasara neden oldu. Sosyal medya kullanıcıları da dolu ile ilgili çok sayıda mesaj paylaştı. Bazı kullanıcılar insanların dolu yağışından etkilendiğini ve bazı vatandaşların bayıldığını yazdılar.

 

İstanbul'da sağanak yağış 

 

AVRUPA YAKASI'NDA İNANILMAZ YAĞIŞ

Anadolu Yakası'ndaki dolu yağışının ardından Avrupa Yakası'nda da çok şiddetli yağmur ve dolu yağışı başladı. Yağış nedeniyle adeta göz gözü görmedi. Birçok yerde su baskını yaşandı.

TRAFİK FELÇ

İstanbul'daki şiddetli yağıştan dolayı birçok noktada trafik durma noktasına geldi. Özelllikle Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçişte yoğunluk yaşanıyor. Boğaziçi Köprüsü trafiği, Topkapı'ya kadar uzanmış durumda. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ise trafik Hasdal'dan başlıyor.

E-5 Mecidiyeköy-Küçükçekmece istikametinde de yoğunluk yaşanırken, özellikle TEM Maslak-Mahmutbey gişeler istikametinde trafik şu an durmuş vaziyette.

ANKARA'DA DA DOLU YAĞIŞI

Ankara'da günlerdir aralıklarla devam eden yağış, bugün akşam saatlerinde şiddeti arttırdı. Ardından yerini dolu yağışına bıraktı.

ESKİŞEHİR'DEKİ DOLU CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE

Eskişehir'de öğleden sonra kısa süre yağan ceviz büyüklüğündeki dolu hayatı olumsuz etkiledi. Dolu nedeniyle merkeze bağlı Çukurhisar Mahallesi'nde bazı ev ve işyerleri ile bazı araziler zarar gördü. Bazı evlerin camları kırıldı, otomobiller ile evlerin çatılarındaki güneş enerji sistemleri hasar gördü.

Tepebaşı ilçesine bağlı Çukurhisar beldesinde öğleden sonra dolu yağdı. Aniden bastıran ve yaklaşık 5 dakika süren adeta dolu, vatandaşlar arasında paniğe neden olurken, hayatı da olumsuz etkiledi. Ceviz büyüklüğündeki dolu toprağa beyaz örtü gibi kapladı. Bazı ev ve işyerlerin ile ekili arazilere zarar verdi. Bazı ev ve işyerlerinin camları dolu nedeniyle kırıldı. Bazı otomobillerin camları ile evlerin çatılarındaki güneş enerji sistemleri hasar gördü.

Tepebaşı Belediyesi ve Tarım İl Müdürlüğü yetkililerin, dolu sonrası bölgeye gittikleri ve hasar tespit çalışmasına başladıklarını belirtildi.

 
Bu haber toplam 2576 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri