Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuyruklu Yalan Haber Böyle Yapılır !

25.02.2011 11:52
Ergenekon operasyonu çerçevesinde baskın düzenlenen Oda TV'nin manipülasyon amaçlı bile bile yalan haberler yaptığı ortaya çıktı. İşte o haberlerden biri...

Ergenekon davası sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin cep telefonuna, polis tarafından Hizbuttahrir üyesininin telefon rehberinin sehven kopyalandığı ile ilgili haber yapan Odatv'nin, "Yanlış Yorumluyorsunuz" uyarılarına rağmen bile bile yalan haberler yaptığı ortaya çıktı.

Kimliği belirlenemeyen bir kişi, ODA TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu'na telefonda “Emniyet in orada kabul ettiği şey Mehmet Ali nin telefon rehberi diye yolladığımız rehberin devamına Mahmut ne diğer ismi öbür ismi" "Onun telefon rehberini ekleyip yollamışız diyor” “Daha burada telefonu da açtık onun içine yükledik diye bir ikrar yok…” “…bu salaklar bunlar yanlış anlamışlar diye haber yaparlar” şeklinde uyarılarda bulunmasına rağmen Terkoğlu'nun "Olsun abi tartışılsın" cevabını verdiği tespit edildi.

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin telefonuna Hizb-ut Tahrir üyesi olduğu iddia edilen Mahmut Oğuz Kazancı'ya ait 139 telefon numarasının emniyet tarafından sehven yüklendiği iddiları bazı basın kuruluşları tarafından Teğmen Çelebinin Hizbuttahrir bağlantısına dayanak oluşturduğu şeklinde haberleştirilmişti. Bu konu ile ilgili haber yapan medya organlarından bir tanesi olan ODATV'nin uyarıldığı ortaya çıktı. Dinlemeye takılan bir telefon görüşmesinde Barış Terkoğlunun kimliği belirlenemeyen bir kişi ile yaptığı telefon görüşmesinde “Önemli değil önemli değil abi sen söyle okudun mu” dediği belinlendi.

Kimliği belirlenemeyen kişinin “Oğlum Yalan Söylüyorsunuz Yazıyorsunuz heryere rezil olacaksınız bak sonra” “ Yanlış Yorumlamışsınız ben dün Hüseyin'e de söyledim abi tamam ya söyledik bir kere dedi” “Emniyet in orada kabul ettiği şey Mehmet Ali nin telefon rehberi diye yolladığımız rehberin devamına Mahmut ne diğer ismi öbür ismi” “Onun telefon rehberini ekleyip yollamışız diyor” “Daha burada telefonu da açtık onun içine yükledik diye bir ikrar yok…” “…bu salaklar bunlar yanlış anlamışlar diye haber yaparlar” dediği Terkoğlununda gülerek "Olsun abi Tartışılsın tamam" cevabını verdiği tespit edildi.

Polis zanlılara "Bu durum yaptığınız haberlerin doğruluğuyla ilgilenilmediğinin, soruşturmayı yürüten görevlilerin yıpratılmasına ve soruşturmanın yönlendirilmesine yönelik yayın yapıldığının bir göstergesi olduğu anlaşılmaktadır. Sitenizde bu tarz haberler yapılmasının nedeni nedir?" sorusunu yöneltti.

Elmahaber

Bu haber toplam 2764 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri