Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuzeni, Zekeriya Öz'ü savundu: Cemaat onu kullandı

13.08.2015 16:07
Hakkında yakalama kararı çıkarılınca Ermenistan'a kaçan, Zekeriya Öz'ün kuzeni Yusuf Öz konuştu. "Zekeriya'nın saflığından faydalandılar" diyen kuzen Öz, iki pragraf sonra "Kendisi çok akıllıdır, zekidir." dedi.

Bakırköy 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında 'yakalama kararı' verilen ve karar öncesi ilk olarak Gürcistan'a daha sonra Ermenistan'a kaçtığı açıklanan Ergenekon ve 17 Aralık soruşturmalarının eski savcılarından Zekeriya Öz'ün Bursa'da yaşayan kuzeni Yusuf Öz, açıklamalarda bulundu.

"ÇOK POHPOHLADILAR"

7 Haziran'da yapılan genel seçimde Demokrat Parti Bursa milletvekili adayı olan Yusuf Öz, kuzeni Zekeriya Öz'ün normal bir Türkiye Cumhuriyeti savcısı olduğunu, ancak bir dönem kendisinin pohpohlanarak, kahraman yapıldığını söyledi. Öz şöyle konuştu:VARSA...

"ZEKERİYA'NIN SAFLIĞINDAN FAYDALANDILAR"

"O gün de söyledim. 2011 yılında da kendisine de izah ettim. 'Zekeriya sen Türkiye Cumhuriyeti kanunları içinde kanuni vazifeni yap. Diğer olaylara karışma' dedim. Zekeriya'nın bir tane tutukladığı kimse yoktur. Bugün bakın, Türkiye Cumhuriyeti'nin subayları, genelkurmay başkanları sanki Zekeriya tutuklamış gibi vatan haini gibi göstermekte. Öyle bir şey yok. Tutuklayan hakim kim? Ne adı belli, ne şanı belli, ne ismi belli. Neden onların üzerine gitmiyorlar? Bu Zekeriya'nın saflığından faydalandılar. Bunu düzeltmek gerekir.

"ZEKERİYA EVİN TEK OĞLU"

Amcası ve yengesinin yaşanan bu durumdan dolayı üzüntü duyduğunu belirten Öz şöyle devam etti: "Anne ve babasının üzüldüğünü biliyorum. Bir evin tek oğlu. Sülale olarak çok kalabalığız.

 

"DİNİ BÜTÜN BİR İNSANDIR"

Türklüğüne, bayrağına, Müslümanlığına asla laf söyletmeyecek bir sülaleye yapıya sahibiz. Burada Fethullah Hoca'nın herhalde grubu ağır bastı. Onların okulunda okuduğu için, ya da inandığı için minnet duygusundan dolayı onlarla birlikte hareket etme zorunluluğu duydu. Kendisi çok akıllıdır, zekidir. Milliyetçidir, dini bütün bir insandır.

Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri