Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

''Kuzey Irak'a kara harekatı başlıyor'' iddiası

20.08.2015 12:49
Mehmetçik, Kuzey Irak'a yönelik büyük bir kara harekatına hazırlanıyor. Terör örgütü PKK'nın korkulu rüyası "Mavi bereliler" üs olarak seçilen 'Haftanin Kampı' üzerinden hareketle Kuzey Irak'taki terör yuvalarını vuracak.

Son günlerde artan terör saldırıları üzerine TSK, bölücü terör örgütü PKK'ya büyük bir darbe vurmak için Kuzey Irak'a yönelik geniş çaplı bir kara harekatının hazırlığına başladı. TSK, bunun için Kayseri 1'inci Komando Tugay Komutanlığı ve Bolu 2'inci Tugay Komutanlığı'nda eğitimden geçen özel birlikleri görevlendirdi.

HAFTANİN KAMPI OPERASYON MERKEZİ OLACAK

"Mavi bereliler" olarak bilinen özel eğitimli birlikler Lice'deki PKK'nın 'Şehit Kendal Kampı' bölgesine yığınak yapmaya başladı. Üst düzey rütbeliler tarafından çizilen TSK'nın planına göre öncelikle Kuzey Irak'a en yakın noktada bulunan PKK'nın Haftanin Kampı hedef alınacak. Ardından tüm askeri personel teçhizatlarıyla beraber bu kampa yerleşecek. Büyük operasyonda Haftanin kampı merkez üs olarak kullanılacak. Birliklerin harekatı ve adım adım ilerlemesi bu noktadan takip edilecek.

PKK GÜNEYE DOĞRU KAÇIYOR!

PKK'ya yakın internet siteleri, TSK'nın Lice'deki iki kampın da ablukada olduğunu duyurdu. Örgütün kaynakları, Mavi berelilerin harekat hazırlığının görülmesinin ardından PKK'nın Haftanin kampında önlemlerini artırdığını açıkladı. Olası geniş çaplı bir harekat nedeniyle bu bölgedeki pek çok örgüt üyesinin de Kuzey Irak'ın güneyine doğru indiği öğrenildi.Hazırlık yapılan bu kara harekatının şimdiye kadar PKK'ya düzenlenen en büyük operasyonlar arasında olacağı öne sürüldü.

Bu haber toplam 1332 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri