Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuzey Irak'ta 124 hedef vuruldu!

19.08.2011 09:50
Genelkurmay Başkanlığı, dün gece ikincisi düzenlenen Kuzey Irak'a hava operasyonu ve devam eden yoğun topçu atışı hakkında bilgi verdi, kaç PKK hedefinin vurulduğu açıklandı.

Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde Kandil Dağı, Hakurk, Avaşin-Basyan ve Zap bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 28 hedef grubuna, Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından dün sabah ve akşam saatlerinde etkili bir hava harekatı icra edildiğini, hava harekatıyla koordineli olarak aynı bölgelerde tespit edilen 96 hedefin de topçu silahlarıyla yoğun olarak ateş altına alındığını bildirdi.

TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

Irak’ın kuzeyinde Kandil Dağı, Hakurk, Avaşin-Basyan ve Zap Bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 28 hedef grubuna Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından 18 Ağustos 2011 perşembe günü sabah ve müteakiben akşam saatlerinde etkili bir hava hârekatı icra edilmiştir.

Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

Hava hârekatı ile koordineli olarak aynı bölgelerde tespit edilen 96 hedef de topçu silahları ile yoğun olarak ateş altına alınmıştır.

Hava hârekatı ve topçu atışlarında, bölücü terör örgütüne ait olduğu kesin olarak teyit edilen hedefler seçilmiştir. Genelkurmay Başkanlığınca daha önce de açıklandığı gibi, hârekatın planlanmasında ve icrasında bölgedeki sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

Terörle mücadele kapsamında icra edilen faaliyetlere, askeri ihtiyaçların gereklerine göre yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla devam edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu haber toplam 2006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri