Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuzu Başbakan'ın Baykal kasedine olan tavrını anlattı

08.02.2014 15:40
AK Partili Burhan Kuzu, Deniz Baykal'ın başına gelen yakın zamandaki kaset olayı ile ilgili olarak Erdoğan'ın o günkü tavrını "Ben bizzat şahidim" diyerek anlattı.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, torba kanun tasarısı içinde bulunan internet düzenlemesine ilişkin "Çok yaygın bir alan. 32 milyon insan bu alanda dolaşıyor, büyük bir alan. Bu alanı yol geçen hanı gibi görmemek lazım" dedi.

'DERHAL DURDURUN, DERHAL HEMEN DEDİ'

"Deniz Bey'in hadisesi gündeme geldiğinde meclisteydim. Saat 13.30 falandı. Ben bizzat şahidim. Sayın Başbakan hemen Binali Bey'i çağırdı "derhal bu rezilliği durdurun. derhal hemen" dedi. Koşarak gitti ama o günün şartları daha zordu. Alan sürekli gelişiyor. O açıdan sansürdür, yasaklanmasıdır ve ifade özgürlüğünün sınırıdır gibi bunlara çok fazla takılmamak lazım. İnsanların özel hayatı çok önemli bana sorarsanız. Çünkü bir tek onla kalmıyor. O insanı yıprattığın zaman ailesi yıpranıyor, etrafı yıpranıyor, çocukları perişan oluyor. Bu orada kalmıyor. O yüzden o konuda hassas olmamız lazım. Bence konuyu sansür bağlamında görmemek lazım."

ensonhaber

Bu haber toplam 1956 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri