Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

‘La İlahe İllallah’ Yazılı Ayakkabıya Öfke

08.01.2013 11:44
Düşünce özgürlüğü kapsamında kutsal topraklarda Zat-ı ilahi’ye hakaret giderek yayılıyor.

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde satışa sunulan ve özellikle ulusal münasebetlerde giyilen üzerinde “Allah’tan başka ilah yoktur” yazılı ayakkabılar vatandaşlar arasında öfkeye neden oldu.

El Yewm gazetesinin haberine göre vatandaşlar Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’ndan tevhid kelimesinin üzerine yazılarak aşağılandığı bu ayakkabıların pazardan çekilmesi için acil talepte bulundu.

Bundan önce Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Ra’su’l Hayme emirliğinde Ekonomik Kalkınma Dairesi de üzerinde Allahu Teala’ya hakaret içeren ibarelerin yazılı olduğu 21 adet bayan ayakkabısına el koymuştu.

Dairenin Şikayet Kısmı Başkanı Ömer El Beyad daireye bir bayan vatandaştan BAE’deki bir ticari merkez içinde bulunan bir alışveriş merkezinde üzerinde hakaret içerikli sözcüklerin yazılı olduğu bir grup ayakkabı satıldığı yönünde şikayet geldiğini belirtti.

El Beyad, şikayet üzerine gözlemcilerin hemen bahsi geçen alışveriş merkezine gönderildiğini ve fiilen 21 ayakkabıya el konduğunu ve dükkan sahibinin bir daha İslami değerlere ve kamu duyarlılığına dokunan türden hiçbir eşya satmaması yönünde uyarıldığını dile getirdi.

Bu haber toplam 10038 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri