Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmedinejad: Ladin ABD kontrolündeydi

15.05.2011 21:34
Mahmud Ahmedinejad Usema Ladin'le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu...

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, terör örgütü El Kaide'nin ele başı Usame Bin Ladin'in öldürülmeden uzun bir süre önce Amerikan güçlerinin elinde ve kontrolünde olduğunu söyledi.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'nın haberine göre, Ahmedinejad, Tahran'da yapılan ''Terörizm'' konulu uluslararası konferansa katılan yabancı misafirleri kabulünde yaptığı konuşmada, Bin Ladin'in öldürülmesi konusuna değindi.

ELİMİZDE KESİN BİLGİ VAR

Bin Ladin'in terörizmle mücadele için değil, ABD iç siyasetinde halkın dikkatini çekebilmek ve oy avcılığı için öldürüldüğünü ifade eden Ahmedinejad, ''Elimizdeki kesin bilgilere göre, Bin Ladin öldürülmeden uzun bir süre önce Amerikan güçlerinin elinde ve kontrolündeydi'' dedi.

HALEFİ DE AYNI YOLU İZLİYOR

Ahmedinejad, ABD eski Başkanı'nın, ülke ekonomisini kurtarmak ve oy için Ortadoğu'ya saldırdığını ve bir milyon kişiyi öldürdüğünü, onun halefinin de aynı yöntemle iş başına geldiğini söyledi.

Dünyadaki sultacı ve sömürgeci güçlerin yıkılış sürecine girdiğini belirten Ahmedinejad, ''Dünyadaki adil olmayan düzen, mühürlerin (başkanların) değişmesiyle ortadan kalkmayacak'' diye konuştu.

Ahmedinejad, ''ABD ve siyonist rejim (İsrail) gidicidir. Kendimizi adaletle dolu bir dünya için hazırlamalıyız'' dedi.

BİN LADİN WASHİNGTON'DA YAŞIYOR

İran Cumhurbaşkanı, Bin Ladin'in İran'da olduğuna yönelik söylentilerle ilgili olarak da Amerikan ABC televizyonuna verdiği demeçte, ''Bin Ladin, Washington'da yaşıyor. Zira onun eski ABD Başkanı George W. Bush ile iyi ilişkileri vardı. Onlar petrol alanında işbirliği yapıyorlardı. Ama Bin Ladin'in İran ile hiçbir zaman işi olmadı'' ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 4188 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri