Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lazio - Fenerbahçe maçına Papa hazırlığı

06.04.2013 12:17
Roma maçını izlemek isteyen Lazio taraftarı Papa Francis olumsuz yanıt alınca, kendisine Fenerbahçe maçı önerildi.

PAPA ROMA-LAZİO MAÇINI İZLEMEK İSTEYİNCE..

Milliyet'in haberine göre; Papa Francis, İtalya'da pazartesi günü oynanacak olan Roma-Lazio maçını izlemek üzere sürpriz bir isim girişimde bulundu. İtalyan basınında yer alan haberlere göre Vatikan'daki görevine geçtiğimiz haftalarda başlayan Papa Francis, bu önemli karşılaşmayı Roma Olimpiyat Stadı'ndan izlemek istediğini yetkililere bildirdi.

PAPA FRANCİS'İN LAZİO DÜŞKÜNLÜĞÜ

Futbol ile yakından ilgilenen Katolik dünyasının liderinin Lazio'yu desteklediği ortaya çıkmıştı. 60'lı yaşlarında Arjantin'den tanıdığı bir yakınının torunu olan Lucas Castroman'ın 2000'li yılların başında İtalyan ekibinde futbol oynadığı, o dönemde Roma'ya bir ziyaret gerçekleştiren Papa'nın da bu yakınlıktan dolayı Lazio taraftarı olduğu belirtilmişti.

POLİS GÜVENLİK NEDENİYLE PAPA'YA "HAYIR" DEDİ

Roma polis raporlarına dayandırılan haberlere göre Papa, Roma-Lazio maçını tribünden takip etmek istediğini yetkili birimlere iletti. Ancak ruhani liderin bu sıra dışı isteği güvenlik endişesi yüzünden kabul görmedi. Buna karşın Papa'nın bu isteğinden vazgeçmediği belirtildi.

PAPA'YA FENERBAHÇE MAÇINI AYARLAYACAKLAR

Bunun üzerine çözüm arayışlarına giren yetkililer hafta içerisinde Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Lazio-Fenerbahçe Avrupa Ligi karşılaşmasını gündemlerine aldılar. İtalyanlar, UEFA ile temas kurarak Papa'nın bu karşılaşmada bulunması konusundaki taleplerini iletecekleri ifade edildi.

Bu haber toplam 1596 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri