Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lazkiye'de Rus Generallerin toplantısına saldırı

24.02.2016 23:44
Ahraruş Şam ve Beyan Hareketi, Rus generallerin Lazkiye kırsalında bulunan bir toplantı binasına düzenlediği bombalı araç saldırısında çok sayıda ölü bulunduğunu duyurdu.

Uzun zamandır Rus savaş uçaklarıyla havadan, İran destekli Şii militanlarla karadan operasyon yürüten Esed rejimi Suriye'nin liman kenti Lazkiye'de muhalifler karşısında ağır yenilgiler almaya devam ediyor.

Son olarak 30 Eylül'den bu yana Kutsal Savaş adı altında DAEŞ bahanesiyle Esed rejimine destek veren Rusya Lazkiye'de büyük bir kayıp yaşadı.

Muhalif gruplardan Ahraruş Şam İslam Hareketi resmi web sitesinden açıkladığı bir haberde, Lazkiye 'de Rus Generallerinin toplantı yaptığı bir binaya bombalı araç saldırısı düzenlendiğini belirtti.

Açıklamanın devamında, "Ahrar'uş Şam İslam Hareketi Rus Generallerinin toplantı yaptığı bir bölgeye bombalı araçla saldırı düzenlediğini duyurur. Birkaç hafta süren gözetleme sonrası Rus birliklerinin önemli askeri merkezlerinden biri içinde üst rütbeli generallerle birlikte bomba yerleştirilmiş araçla saldırıya uğradı.

Söz konusu saldırı sonrası bölgeye ölü ve yaralıları götürmek için ambulanslar ve Rus helikopterinin geldiği gözlendi.
Tahminlere göre bombalı saldırıda çok sayıda ölü ve yaralının olduğu düşünülüyor
" denildi.

İşte Saldırı anı
 

Bu haber toplam 1338 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri