Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Levent Kırca'ya hapis şoku!

08.09.2012 13:17
Levent Kırca, ünlü armatör Kahraman Sadıkoğlu ile polise saldırdı. 2 yıl 20 gün hapse çarptırıldı.Kırca kesinleşmiş bu cezası nedeniyle hapse girecek.

Yıllarca "Olacak O Kadar" dedi, vatandaşı güldürdü. Ancak polis ve sarhoş tiplemeleri, bu kez gerçeğe dönüştü. Levent Kırca 'nın başını derde sokan olay, 6 ay önce yaşandı.

Kırca, Aslı Çetiner'in İstanbul Kavacık'taki evine gitti. Yanında Savarona'nın sahibi armatör Kahraman Sadıkoğlu da vardı. Bu sırada 155 Polis İmdat'a bir ihbar gitti. İhbarda Sadıkoğlu'nun 103 kişiyi dolandırdığı iddia edilen ağabeyi Celal Sadıkoğlu'nun da Çetiner'in Kavacık'taki evinde olduğu belirtildi. Yine aynı saatlerde bir işadamı ile avukatı, Çetiner'in evine gitti.

İşte ne olduysa bu sırada oldu. İddiaya göre sarhoş olan Levent Kırca eve gelen polislere ve avukata saldırdı. Saldırıya işadamı Kahraman Sadıkoğlu da katıldı. Şikayet üzerine ikili hakkında 6 ay önce Beykoz 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Ve o dava, önceki gün sonuçlandı. Kırca ve Kahraman Sadıkoğlu'na, 2 yıl 20 gün hapis cezası verildi. Ayrıca Kırca ve Sadıkoğlu görevli polis ve memura hakaretten 14 bin 160 TL para cezasına çarptırıldı. Karar, temyiz için Yargıtay'a gitti. Yargıtay söz konusu kararı onarsa Kırca ve Sadıkoğlu, 2 yılı aşan suçlarda erteleme ve para cezası olmadığı için hapse girecek.
 

 

Bu haber toplam 7582 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri