Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Levent Kırca'ya göre hükümet düşmüştür!

09.07.2013 17:54
Gezi olayları sırasında "İstanbul'u ele geçirdik, Silivri'deki askerleri serbest bırakacağız" diyen Levent Kırca'ya göre hükümet çoktan düşmüş!

Taksim Gezi Parkı eylemcilerinin Kadıköy'de düzenlemiş olduğu "1′nci Gazdan Adam Festivali"nde Ulusal Kanal'ın canlı yayınına bağlanan tiyatrocu Levent Kırca yine tepki çekecek açıklamalarda bulundu.

Perinçek'in Ulusal Kanal'ın da yayın yönetmeni olan Kırca, “Hükümet düşmüştür. Onlarda kendi çapında direniyorlar” yönünde açıklama yapan Levent Kırca“ben böyle bir kalabalık görsem ve Başbakan olsam, hiç şüphesiz hemen istifa ederdim” dedi.


VİDEO İÇİN TIKLAYIN!


Gezi Parkı eylemleri başladığından beri yaptığı açıklamalarla polemik konusu olan Levent Kırca, zırvalarına devam ediyor. Hükümete mesnetsiz eleştirilerde bulunan Kırca, insanların artık cumhuriyet ve özgürlüklerini istediğini söyledi.

"HÜKÜMET DİYE BİR ŞEY KALMADI"

feridun düzağaç, Cem Adrian, Barbaros Şansal, Cihat Tamer ve Tarık Akan'ın da katıldığı festivalde Ergenekoncu Doğu Perinçek'in kanalı olan Ulusal Kanal'a bağlanan Levent Kırca, buradaki kalabalığı ben değil Başbakan ve saz ekibinin değerlendirmesi gerektiğini savunurken, ‘Aslında Hükümet düşmüştür. Onlarda kendi çapında direniyorlar. Hükümet diye bir şey kalmadı, lağvoldular.' iddiasında bulundu.

"TAKSİM’DEKİ PALALI AK PARTİLİ DEĞİL AMA…"

Hafta sonu Taksim'de yapılan eylemlerde AK Parti'ye hiç oy vermeyen bir vatandaşın elinde pala ile eylemcilere saldırması da Levent Kırca'nın gündemindeydi. Ancak Kırca'nın bu vatandaşı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partili gibi yansıtması büyük tepkilere neden oldu. İşte Kırca'nın konuyla ilgili açıklaması:

“BU PALALILARI DİZANY EDEN TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

"Aslında bu palalı insanların nerede geldiği belli… Bu palalıları dizayn eden Tayyip Erdoğan ve saz arkadaşlarıdır. Tutamadığım yüzde 50 var diyerek böyle bir atmosfer yarattı. O tutamadıkları bu palalılar. polis ve AK Partililerin eline bu palaları veriyorlar. Ve bunu destekliyorlar, polis de göz yumuyor. Sen Başbakan'san ülkede asayişi sağlayacaksın, vatandaşını koruyacaksın."

"Gezi Parkı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınındır" diyen Kırca son olarakBaşbakan Erdoğan'ın hatalarıyla insanları bu hale getirdiğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1566 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri