Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Levent Kırca'ya Şok Suç Duyurusu

26.12.2012 16:33
Devlet sanatçısı Levent Kırca hakkında “devletin unvanını taşıyıp, milletin parasıyla nemalanıp bu milletin milli ve manevi değerlerine fütursuzca hakaret ettiği” gerekçesi ile suç duyurusunda bulunuldu.

Osmanlı padişahlarına ettiği hakaretlerle gündeme gelen Levent Kırca hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Avukatı aracılığı Kırca hakkında suç duyurusunda bulunan İşadamı Cihangir Tekcan daha önce de Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in sözleriyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

DEVLETTEN PARA ALIP DEVLETE HAKARET EDİYOR

Ankara Adalet Sarayı'na avukatı Ömer Oğur ile gelen Tekcan Levent Kırca hakkındaki, suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi. Dilekçede, Levent Kırca`nın devlet sanatçısı olduğunun altı çizilerek, “Devlet Sanatçısı ve devletten para alan şüpheli Levent KIRCA medya ya da yansıyan talihsiz açıklamalarında; Kanuni Sultan Süleyman'ı kastederek “..Padişahlar çocuklarını at üstünde peydahlar”,Padişahlar Kimin Sırtına binerse onu gebe bırakır” ve “Padişahların vazifesi gebe bırakmaktır” gibi onur kırıcı hakaret ve iftiralarda bulunmuştur. Cümleler kanaatimizce itina ile seçilmiştir. Çünkü dilimiz varmamakla birlikte tüm onur ve şerefimiz,manevi değerlerimizin parçası saydığımız tüm padişahlar “peydahlanmış” !! Çocuklar demiştir.Kısaca devletin unvanını taşıyıp,milletin parasıyla nemalanıp bu milletin milli ve manevi değerlerine fütursuzca hakaret etmektedir” denildi.

SÖZDE ATATÜRKÇÜLE BİZLERE HAKARET EDİYOR

Suç duyurusunun dilekçesinde Levent Kırca`nın açıklamalarının asimetrik bir propagandanın parçası olduğu düşünülmektedir denildikten sonra şu ifadelere yer verildi “Çünkü bir kısım insanlar yine bu manada milletimizin onur ve şerefi olan Atatürk ve manevi şahsiyeti ile oynarken, sözde bunun karşısında Atatürkçü olduğunu iddia eden sözde Atatürkçüler de ecdadımıza dolayısı ile bunları milli ve manevi değeri olarak kabul eden bizlere hakaret etmektedir. Müvekkilim bunun planlı asimetrik bir bölücülük propaganda faaliyetinin uzantısı olduğunu düşünmektedir. Şüphelinin fiilleri bu yönde de soruşturulmalı ve suç tespit edildiğinde kamu davası açılmalıdır.”

Dilekçede, Kırca hakkında kamu davası açılması için Başsavcılığın idari talep ve girişimlerde bulunması istendi.

mansettv.com

Bu haber toplam 8632 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri