Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Levent Üzümcü Erdoğan'ı Rusya'ya şikayet etti

06.12.2015 01:38
Levent Üzümcü, Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası, Rusya'nın Sesi Radyosu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

Türkçe yayın yapan Rusya'nın Sesi Radyosu RSFM'e konuşan Üzümcü, Antalya Tiyatro Festivali için Antalya Kültür Merkezi'nde yapılan salon rezervasyonlarının iptal edilmesi üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Uçak düşürme olayından sonra büyük bir kriz yaşadığımız Rusya'nın Türkiye'deki propagandasını yapan Sputnik'te yer alan habere göre Üzümcü, "Yaşananlar siyasi ve psikolojik saadet zincirinin bir parçası. Herkes bu parçada yer edinmiş, başka adım atmıyor" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin eleştiren Üzümcü sözlerini Erdoğan ve AK Parti iktidarına getirerek, “Herkes bu saadet zincirinin içinde kendine yer edinmiş durumda. Halk adına seçilmiş belediye başkanının da ne yapacağı belli. Aman beyefendi kızmadın düşüncesi üzerinden ülke yönetiliyor. Bir araya geldikleri için demokrasi adı altında demokrasiyi yok sayıyorlar. Eleştirdiğiniz anda vatan haini oluyorsunuz. Aslında burada kimlerin siyaset yaptığı bir kez daha gün yüzüne çıkıyor. Ben herhangi bir siyasi partinin üyesi değilim. Çocuklarıma nasıl bir Türkiye bırakmak istiyorsam onu söylüyorum" dedi.

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri