Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Leyla Tavşanoğlu'ndan ezber bozan çıkış

01.06.2013 14:28
Cumhuriyet Gazetesi yazarı Leyla Tavşanoğlu kendisinden beklenen kalıplaşmış cümleleri sarf etmedi.
  • Tavşanoğlu: Cinayetleri İslami kesimin işlediğine inanmıyorum
  • 'Hizmet hareketi Türkiye için çok önemli'
 
Cumhuriyet Gazetesi yazarı Leyla Tavşanoğlu TV programında yaptığı açıklamalarla Cumhuriyet yazarından ezber bozan çıkış dedirtti.1990'lı yıllardaki bazı cinayetlerin İslami kesimin üzerine yıkılmasına anlam veremediğini belirten yazar, hizmet hareketinin de Türkiye için çok önemli olduğunu ifade etti.
 
Erkam Tufan'ın sorularını cevaplayan Tavşanoğlu ''Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Bahriye Üçok cinayetlerinin ardında radikal İslami kesim olduğuna inanmıyorum. Cumhuriyet de artık inanmıyor'' derken gazetenin yayın çizgisi hakkında bilgi verdi
 
''HİZMET HAREKETİ TEHLİKE DEĞİL'' 
 
‘Hizmet Hareketini Türkiye için tehlike olarak görmüyorum. Los Angeles’ta düzenlenen Anadolu kültürleri festivali Türkiye’nin tanıtımı için çok önemliydi’ diyen yazar Tavşanoğlu bazı detaylara da değindi.
 
Soru: - Hikmet Çetinkaya’ya da sormuştum. Kendisi de medyada bunu yazılmasını müsaade ettiği için söyleyeceğim. ‘’Gülen Hareketi Türkiye için bir tehlike mi?’’ diye sormuştum ‘’Hayır’’ demişti ‘’-ben tehlike olarak görmüyorum’’ demişti.
Leyla Tavşanoğlu:- Ben de görmüyorum.
 
Soru: Sizinle çay içerken konuşmuştuk,  Los Angeles’ta Anadolu kültürleri festivali bahsi… Mesela bu festival gazetelerde yer aldı. Amerika’da Türkiye’yi tanıtan bir festival düzenlendi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
LT: Evet. Çok sayıda kongre üyesi katılmış. Yerel yöneticiler katılmış hatta bizden de 6-7 kişilik bir milletvekili grubu katıldı. Yani gazetelerden okuduğum kadarıyla. 2 AKP, 3 CHP
 
Soru: CHP’ den de mi vardı?
LT: Evet CHP’ den de varmış 1 BDP milletvekili varmış. Ya bu tür festivaller, Türk kültürünün, Türkiye’nin, Türk insanının bütün dünyaya tanıtılması açısından desteklenmesi gerekiyor.
 
Soru: Bunları bir cumhuriyet gazetesi yazarının ağzından duymak bana ilginç geliyor.
LT: Niye?
 
Soru: Niye bana ilginç geliyor işte ben size sorayım.
LT: O kadar mı bağnazlık ettik?
Bu haber toplam 4268 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri