Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Libya Konsolosluğu İşgal Edildi

06.12.2011 14:23
Beyoğlu’nda bulunan Libya’nın İstanbul Başkonsolosluğu bir grup Libyalı tarafından işgal edildi.

Konsolosluğa çok sayıda Çevik Kuvvet ekibi sevk edilirken, polis müdahale hazırlığı yapıyor. İşgali gerçekleştirenlerin tadavi için Türkiye’ye getirilen Libyalılar olduğu öğrenildi.

Elçilik binasına girmek isteyen Libyalılara, polis gazla müdahale etti.

Türkiye’de tedavi gören bir grup Libyalı, paralarının kalmadığı gerekçesiyle bu ülkenin Ankara Büyükelçiliği'ne zorla girmek istedi. Elçilik bariyerlerini aşmaya çalışan Libyalı gruba, polis biber gazıyla müdahale etti.

Libya’da yaşanan iç savaşta yaralanan ve tedavi için Türkiye’yede bulunan yaklaşık 20 kadar Libyalı, paralarının bittiği ve elçiliğin kendileriyle ilgilenmediği gerekçesiyle Libya Büyükelçiliği’ne girmek istedi. Elçilik görevlilerinin izin vermediği Libyalılar, zorla binaya girmeye çalıştı. Elçilik bariyerlerini aşmaya çalışıp, taşkınlık çıkaran ve çevredeki araçlara zarar veren gruba polis biber gazıyla müdahale etmek zorunda kaldı. Biber gazının etkisiyle yere yığılan Libyalılar, biberin etkisini yüzlerini cola ve su ile yıkayarak gidermeye çalıştı. Uzun süre polis ekipleriyle tartışan Libyalılar, takviye ekiplerin gelmesiyle elçilik önünde oturma eylemi yaptı. Polisin ikna çalışmalarının ardından 3 kişi yetkililerle görüşmek üzere kalırken, diğer grup buradan ayrıldı.

Bu haber toplam 1504 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri