Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Libya'da iş yapan müteahhitlere müjde!

10.12.2012 12:15
Libya Genel Ulusal Kongre ve Devlet Başkanı Muhammed Yusuf Magaryaf'tan Türk müteahhitlere müjdeli haber.
Libya Devlet Başkanı Muhammed Yusuf Magaryaf, ülkesinin yeniden inşasında Türkiye ile yepyeni bir sayfa açmak istediklerini belirterek, "Türkiye'nin yeri bizim için ayrı. Ödemelerde Türk müteahhitlerine öncelik vereceğiz. Hızlı ve adil olacağız" dedi.

Arap ülkeleri dışında ilk ziyaretini Türkiye'ye yapan Libya Genel Ulusal Kongre ve Devlet Başkanı Muhammed Yusuf Magaryaf'tan Libya'da yaşanan rejim değişikliği sürecinde zarara uğrayan, projesi yarım kalan ve hak edişlerini alamayan Türk müteahhitlere müjdeli haber geldi.

Türkiye ile Libya arasındaki ilişkilerin köklü bir geçmişi olduğunu söyleyen Magaryaf, "Biz Türkiye ile yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Geçmişi bir an evvel arkada bırakmak için, geçmişten kaynaklanan tüm sorunları, pürüzleri ortadan kaldırmak istiyoruz. Türkiye'nin yeri bizim için çok özel. Devrim sırasındaki ve sonrasındaki desteklerini asla unutmayacağız. Ödemeler konusunda Türk işadamları öncelikli olacak" dedi.

Magaryaf, sadece son dönemdeki alacakların değil, iki ülke arasındaki ilişkilerde sürekli sorun olarak ortaya getirilen geçmişe ait alacaklar konusunda da çalışma yürüttüklerini belirterek, belgelere dayanarak belirlenen alacakları ve oluşan tazminatları ödemeye hazır olduklarını söyledi. 
Bu haber toplam 14424 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri