Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Liverpool'dan namaz açıklaması

17.04.2015 11:59
Geçen ay oynanan İngiltere FA Cup mücadelesinde Liverpool evinde Blackburn'u yenerken, devre arasında yaşananlar İngiltere'de olay olmuştu.

Maçın devre arasında Asif Bodi ve Abubakar Bhula isimli iki müslümanı Anfield Road koridorlarında namaz kılarken görüntüleyen Liverpool taraftarı Stephen Dodd, yazdığı mesajla Twitter’da gündem yarattı.

'Disgrace' yani rezalet anlamına gelen bir hashtag açarak yaşananları çektiği fotoğrafla yayınlarken, “Müslümanlar ilk yarıda namaz kılıyor. Rezalet”ifadelerini kullandı.

LIVERPOOL: "HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞA KARŞIYIZ"

Bu yazı ile ilgili aldıkları şikayetler üzerine harekete geçen Liverpool Kulübü, “Kulüp olarak her türlü ayrımcılığa karşıyız. Anfield Road, ırk, din, cinsiyet, yaş, dil ve her ne olursa olsun tüm taraftarların güvenliğini sağlamaya çalıştığımız bir ortamdır. Bunu tüm taraftarlarımıza hatırlatmak isteriz” şeklinde yaptığı açıklamayla durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

TARAFTARA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Liverpool taraftarı Stephen Dodd ise 30 yıldır bu kulübe destek veren bir taraftar olarak açıklama yapmaya hakkının olduğunu belirtirken polis konuyla ilgili soruşturma başlattı. Nefret söylemi ve içinde ırkçılık barındıran tweetler incelenirken başta Dodd olmak üzere bu görüşte olan pek çok taraftarın tribüne alınmayacağı konuşuluyor.

Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri