Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Localara yol alındı!

04.01.2013 04:06
28 Şubat post-modern darbesi yapıldığında Genelkurmay Başkanı koltuğunda oturan İsmail Hakkı Karadayı’nın tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmesini ‘habername’yedeğerlendiren Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Aslan Değirmenci, “Sürpriz yok, adalet yeri

28 Şubat post-modern darbesi yapıldığında Genelkurmay Başkanı koltuğunda oturan İsmail Hakkı Karadayı’nın tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmesini ‘habername’yedeğerlendiren Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Aslan Değirmenci, “Sürpriz yok, adalet yerini buluyor. Sincan’da tank yürütenler bir bir Sincan cezaevine konuluyor” dedi.

Bunlar tesadüf olamaz

Karadayı’nın 28 Şubat sürecinde Genelkurmay Başkanı olduğunu vurgulayan Aslan Değirmenci, “Ondan habersiz kuvvet komutanları illegal faaliyetlerde bulunamaz. Yani Karadayı’nın BÇG’den haberi vardır. Her ne kadar bunu her defasında inkâr etse de gerçek budur. Sonra Karadayı Encümen-i Daniş üyesidir. Encümen-i Daniş tarafından post-modern darbe sürecinden 3 yıl önce Demirel’e gönderilen bir mektup var. Söz konusu mektupta Demirel’e tavsiyelerde bulunuluyor. O tavsiyeler üç yıl sonra karşımıza 28 Şubat kararları olarak çıkıyor. Bunlar tesadüf olamaz. Ama şu da unutulmasın bu ülkede Encümen-i Daniş’in üzerinde yapılar var. Localara sıra gelirse görürüz” dedi.

Beklenen son

Cuntadan yargı ve medya’ya verilen brifingleri de hatırlatan Değirmenci, “Bu brifinglerin talimatı da Karadayı’dandır. Çünkü komutanlar Genelkurmay Başkanından habersiz karargâhlarda o skandal toplantıları düzenleyemezlerdi. O brifingler ile yargı kararları etki altına alındı, yönlendirildi, medya baskı altına alındı. Sonra biz Milat Gazetesi olarak 13 klasör bilgi ve 6 CD dolusu doküman teslim ettik. Dosyaların içinde tüm fişleme dosyalarından brifing çalışmalarına kadar çok sayıda delil vardı. Yani bugün bu sonuç beklenen sondu. Halen brifingli yargı kararları yüzünden cezaevlerinde tutulanlar var birde… O mazlumların ahı elbette çıkacak.  Unutulmasın ki Zekeriya Şengöz, Fahri Memur, Salih İzzet Erdiş (Salih Mirzabeyoğlu), İrfan Çağrıcı, Rıdvan Çağrıcı, Can Özbilen, Osman Erdemir, İsmail Şah Balta ve daha birçok ismin halen hukuksuz mahkûmiyetleri sürüyor” diye konuştu.

Habername.com

 

 

 

Bu haber toplam 3544 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri