Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Londra’da Bir Türk Gazze için ambulans aldı.

06.03.2009 18:47
Gazze ile dayanışmak için ambulans alan Şakir Yıldırım İstanbul’da.Londra’da Bir Türk Aldığı Ambulansı Gazze’ye Ulaştırmak Üzere Yola Çıktı
Filistin Enformasyon Merkezi

İngiltere’nin başkenti Londra’da lokanta işleten bir Türk vatandaşı Gazze’deki kardeşleriyle dayanışmak ve sıkıntılarını hafifletmek için aldığı ambulansı kendi eliyle teslim etmek için yola çıktı.

Yola çıktıktan üç gün sonra İstanbul’a ulaşan Şakir Yıldırım, burada İHH derneğine gelip yetkililere bilgi verdi.

Londra’da ikamet eden ve lokanta işleten Şakir Yıldırım’ın (22) aldığı ambulansı kendi elleriyle Gazzeli kardeşlerine teslim etmek için yola çıktığı belirtildi. Yolculuğuna “Hayır Yolculuğu” ismini veren Yıldırım’ın, ambulansın üzerine de “Yaşasın Filistin” sloganı yazdığı dikkat çekti.

İstanbul’a gelen Yıldırım, buradan Suriye’ye, oradan Ürdün’e, ardından da Mısır’a ve oradan da Rafah yoluyla Gazze’ye gelip Filistinli yetkililere ambulansı teslim ettikten sonra uçakla Londra’ya dönmeyi düşünüyor.

Türk vatandaşı Şakir Yıldırım yaptığı açıklamada İngiliz halkı arasında Gazze’ye yönelik müthiş bir dayanışma ruhunun geliştiğini ve dayanışmanın Müslümanlarla da sınırlı olmadığını belirtti.

Page Top
Bu haber toplam 982 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri