Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

M. KEMAL ATATÜRK HANGİ TAKIMI TUTARDI?

13.11.2012 01:51
Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Ulusu katıldığı panelde, Atatürk'ün spora olan ilgisini anlattı.
Güncel - 12 Kasım 2012 18:08

Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Ulusu katıldığı panelde, Atatürk'ün spora olan ilgisini anlattı.

Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Ulusu, ''Atatürk, takım sporlarından çok güreş, atıcılık gibi bireysel sporlarla ilgileniyordu ve kesinlikle hiçbir takımı da tutmuyordu'' dedi.

Bakırköy Belediyesi ve Yeşilköy Rotary Kulübü'nün Atatürk Haftası etkinlikleri çerçevesinde konuşan Ulusu, Atatürk'ün takımda tutmadığına ilşkin bilgileri, yanında kütüphanecisi olarak çalışan babasından aldığını ifade ederek şunları kaydetti:

''Rahmetli babam Nuri Ulusu uzun yıllar Mustafa Kemal Atatürk'ün yanında kütüphanecisi olarak çalıştı. Ata'mızın ölümüne kadar hep yanı başındaydı. Babamın bana aktardığına göre Atatürk, takım tutmazdı. Kendisi Tevfik Fikret'e yakınlığı nedeniyle Galatasaray'la, maddi yardım yaptığı için Fenerbahçe'yle, Beşiktaş'ta yaşadığı için Beşiktaş ile anılmıştır. Oysa Atatürk, takım tutmazdı. Kendisi daha çok ata sporumuz güreş, atıcılık gibi bireysel sporlarla ilgileniyordu. Takım sporları ilgisini çekmiyordu. Hatta koyu Beşiktaş taraftarı olan rahmetli babam, Beşiktaş Ankara'ya maça gittiği zaman 'Paşam, Beşiktaş maçına gidelim' dediğinde Atatürk, 'Çocuk, sen git maçını seyret' dermiş.'' 

Bu haber toplam 6628 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri