Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Madoff suçlu bulundu, hapse gönderildi

12.03.2009 19:49
Amerikalı dolandırıcı Madoff, bugünkü duruşmada suçlu bulundu, hakkındaki mahkumiyet kararı belli olana kadar tutuklu olacak.
ABD borsasında en büyük mali yolsuzluğu yapmakla suçlanan Bernard Madoff bugün yapılan duruşmada suçlu bulundu ve hapise gönderildi. Hayatının geri kalan zamanını hapiste geçirebilecek.

Manhattan federal mahkemesindeki duruşmasında, 70 yaşındaki Madoff, "Yaptıklarımdan dolayı ne kadar üzgün olduğumu ifade etmekte yetersizim." dedi.

Madoff, hakkındaki iddialardan 11'inden suçlu bulundu. Mahkeme başkanı yargıç Denny Chin, ne kadar hapis cezası alacağının belli olacağı 16 Hazirana kadar Madoff'un tutuklu olmasına karar verdi.

Denny Chin, "Kaçması için sebep var." dedi. Madoff elleri kelepçelendi ve ABD polisleri eşliğinde mahkemeden çıkarıldı.

Son 20 yıl içinde yaklaşık 65 milyar dolarlık yolsuzluk yapmakla suçlanan Madoff; ailesi, arkadaşları ve yakınları dahil pek çok kişiyi fazlasıyla üzdüğünü acı içinde farkında olduğunu belirtti.

Mahkemeye konuşma imkanına sahip olduğu için minnettar olduğunu söyleyen Madoff, 10 dakikalık konuşmasında, eylemleri sebebiyle derin üzüntü ve utanç duyduğunu kaydetti.

Madoff'un dolandırdıkları arasında hedge fonları, bankalara, Yahudi yardım kuruluşları, Kuzey ve Güney Amerika ve Avrupa'dan zengin ve küçük yatırımcılar bulunuyor.

Kaynak: Reuters
Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri