Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mahkeme Şenlikoğlu hakkında kararı verdi

17.09.2015 01:51
Yazar Emine Şenlikoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı paylaşımlarla Adnan Oktar'a 'hakaret' ettiği iddiasıyla mahkemeye verilmişti.

Şenlikoğlu'nun avukatı Hamit Eracun, Adnan Oktar'ın internetteki yayınlarında İslam'ı anlattığı iddiasında bulunduğunu, müvekkilinin de İslamiyet'le bağdaşmadığını düşündüğü bu yazılara karşı çıktığını ifade ederek, "Müvekkilimin suç işleme kastı yoktur. Hakaret maksadıyla bu sözleri söylememiştir" dedi.

Oktar'ın avukatı Pınar Işılar ise müvekkiline açıkça ve alenen hakaret edildiğini savunarak, "İnternet ortamında herkesin görebileceği şekilde hakaret içeren ifadeler kullanmıştır. Sanığın suçu sabittir. Cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Hakim Servet Sağlam, Şenlikoğlu'nun, atılı suçu işlediğine ve mahkumiyetine dair müştekinin soyut iddiasından başka yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, yazar Emine Şenlikoğlu'nun, Twitter'daki hesabından yaptığı paylaşımlarla Adnan Oktar'a "hakaret" ettiği iddiasıyla 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Bu haber toplam 2018 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri