Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Malhause Şehrindeki Camiye Çirkin Saldırı

04.03.2013 01:38
Anti-islamcılar bu defa Fransa’nın Malhause şehrindeki ‘El-selam’ camisini İslam karşıtı eylemleri için hedef tahtası haline getirdiler...

İslam karşıtları Fransa’nın Malhause şehrindeki El-selam camisine bir mektup göndererek bu camii İslam karşıtı eylemleri için hedef haline getirmiş ve düşmanlıklarını Müslümanlara ispat etmişlerdir.

Fransa Malhause camiinde namaz kılanlar 27 Şubat Çarşamba günü bilinmeyen bir kişiden domuz etine sarılmış paket şeklinde bir mektup aldılar.

Bu olayın ardından o bölgedeki belediye harekete geçerek Faslıların camii yetkililerine verdikleri desteği dile getirdiler.

Fransız islamafobia karşıtı dernek belediyenin bu hareketini takdir ederek bu eylemi kınadılar.

Bu El-selam camiine yapılan ilk İslam karşıtı eylem değildir. Bir kaç ay öncede anti-islamcılar bu camiye saldırmışlar ve caminin dış yüzeyine 70’den fazla çivi çakarak bu ibadet mekanında namaz kılanlara kendi protestolarını sergilemişlerdir.

Yeni yılın başlamasıyla Fransadaki anti-islamcılar bu ülkedeki camilere karşı saldırılarını artırdılar. Malhause şehrindeki camide 2013 yılının başlamasıyla İslam karşıtlarının eylemlerine sahne olan dokuzuncu camidir.

(İslami Davet) 

Bu haber toplam 1666 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri