Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Gelir Vergisi Kanunu ne anlama geliyor?

19.02.2012 12:00
Yeni Gelir Vergisi Kanunu kafalarda soru işareti yarattı. Bakan Şimşek, Yeni Gelir Vergisi Yasası'na ilişkin, "“Genel olarak gelir vergisini artırmaya yönelik bir çalışma değil” dedi.

Maliye Bakanı Şimşek Yeni Gelir Vergisi Yasası üzerindeki çalışmaların son aşamaya geldiğini vurgulayarak, “Genel olarak gelir vergisini artırmaya yönelik bir çalışma değil” dedi.

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) 4. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 'na katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek toplantı bitiminde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gelir Vergisi reformu üzerinde çalıştıklarını ve nihai haline getirdiklerini belirten Şimşek şunları kaydetti: “Gelir vergisi reformları üzerinde çalışıyoruz. Amacımız vergiyi tabana yayarak vergi gelirlerini artırmak. Yani kayıt dışılığı azaltarak vergi gelirlerini artırmak. Dolayısıyla bu reformlardan kastımız yeni kişilerden daha makul düzeyde vergi almak. Genel olarak gelir vergisini artırmaya yönelik bir çalışma değil. Gelir vergisini tabana yaymayı hedefliyoruz. Özünde mevcut yapıyı iyileştirmeye yönelik bir adım olacak. Daha çok kişiye ve daha makul düzeyde herkesten bir miktar vergi alma çabası içinde olacağız.”

Bu haber toplam 2872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri