Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mardin gençleri Fas'tan 7 gelin getirdi

19.03.2009 18:54
Mardin'e bağlı Gökçe köyünün gençleri köye açılan internet kafede anadilleri Arapça'yı kullanarak Fas'lı kızları gelin getirdi.
Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Gökçe beldesine internet aracılığı ile Fas'tan 7 gelin geldi. Arapça bilen köyün erkekleri, Faslı eşleriyle internette tanıştı.

Köye internet kafenin gelmesiyle sanal âlemde yolculuğa çıkan köyün erkekleri, ana dilleri olan Arapçayı kullanarak Faslı bayanlarla tanıştı. Kısa bir süre sonra da evlilikler başladı.

Faslı gelinden yeni baba olan İskender Eroğlu (30), halen beldelerinde Faslı 7 gelinin bulunduğunu anlatıyor. Eşi Azize Buzekri (29) ile internette tanıştıklarını ifade eden Eroğlu, önce bir yıl kadar internette konuştuklarını, ardından Fas'a para göndererek eşini uçakla İstanbul'a gelmeye ikna ettiğini aktarıyor. 

       

Eşiyle İstanbul'da buluşmasının ardından Kızıltepe'ye gelerek imam nikahı yaptırdıklarını vurgulayan Eroğlu, ardından da resmi nikâh kıydılarını belirtiyor.

Geçtiğimiz aylarda bir kız çocuklarının olduğunu anlatan Eroğlu, eşinin isteği üzerine çocuğa baldızının ismini verdiklerini kaydetti.

Eroğlu, eşinin Fas'taki akrabaları ile internette sürekli konuştuklarını ve bu şekilde özlemlerini giderdiklerini ifade etti.

Gökçeli 60 yaşındaki Nurettin Yıldırım da Saide isimli 30 yaşındaki Faslı bayanla 2 ay önce evlenmiş. İnternetten anlamadığını söyleyen Yıldırım, birbirlerini görmelerinin ise internet aracılığı ile olduğunu belirtti.

İlk eşinin 6 ay önce vefat ettiğini ve 7 tane çocuğunun bulunduğunu söyleyen Yıldırım, eşinin evliliğinden mutlu olduğunu dile getiriyor.

Gökçeli Halit Öncel de eşi Monia (36) ile bir arap arkadaşlık sitesi aracılığıyla tanıştığını kaydederken, Faslı gelin Monia, "Türkiye çok güzel bir ülke ama Gökçe beldesinin bakıma ihtiyacı var." ifadelerine yer veriyor.


Kaynak:
Bu haber toplam 9638 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri