Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MARDİN'DE 6 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

22.01.2013 18:20
Mardin'de geçen hafta bir polisi şehit eden PKK'lılar profesyonel birliklerin operasyonu sonucu etkisiz hale getirildi.

 

Mardin'de geçen hafta devlet hastanesi önünde polis devriye aracına uzun namlulu silahlarla ateş açan ve bir polisi şehit eden PKK'lılara yönelik operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Midyat İlçesi'ne 12 kilometre mesafede bulunan Doğançay Köyü kırsal kesimindeki bir mağarada bir grup teröristin bulunduğu tespit edildi.

Midyat ile Şırnak'ın İdil İlçesi arasındaki sarp kayalıkların bulunduğu bölgede tespit edilen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kaya'nın yönettiği hava destekli operasyon başlatıldı. Askerlerin de destek verdiği operasyona Polis Özel Harekat Timleri katıldı. Timler, Sikorsky helikopterlerle bölgeye indirilirken, karadan da polis ve asker sevk edildi. Operasyonda PKK'lıların bulunduğu belirtilen mağaranın çevresi abluka altına alındı.

Güvenlik güçleri bir mağarada kıstırdıkları PKK'lılara, 'teslim ol' çağrısına ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışma sonrası 2'si kadın 6 terörist öldürüldü

BAŞBAKAN GRUP TOPLANTISINDA AÇIKLADI

"Biz BDP’nin en başından itibaren öldürmenin değil yaşatmanın yanında durmasını bekledik. Terörü, teröristi, teröristin öldürme hakkını savunmasını değil yaşama ve yaşatma hakkını savunmasını bekledik. Bu yeni süreçte de kendi fanatik kitlesine şirin görünmek amacıyla teröristin öldürme hakkını savunuyor. Bir polisimizi alçakça şehit ederken, operasyonları eleştirmek samimi bir duruş değildir. Şu anda polisimiz dağlarda onların peşinde çatışma halinde, girerken öğrendim. Ne yapacağız, çatışmayacak mıyız? Onların izlerini sürmeyecek miyiz? O polisimizin kanını yerde mi bırakacağız? O bir buçuk yaşındaki Musab’ın gözyaşlarını ne yapacağız? Sonuna kadar onların izini sürmeye mecburuz. Bu bizim sorumluluğumuzdur. "

Bu haber toplam 4032 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri