Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Marmaray'a Gezi Sabotajı

03.11.2013 12:41
Asya ile Avrupa yakasını denizin altından bağlayan “asrın projesi” Marmaray, 5 gündür sabote ediliyor.

Haziran ayında Gezi Parkı protestolarıyla ortaya çıkan marjinaller, Marmaray trenlerini mesken tuttu. Yolcuların arasına sızan 'Gezi'ciler seyir hâlindeyken imdat frenini çekiyor; trenler otomomatik duruyor.  Dün de, hafta sonu tatilini fırsat bilip Marmaray'la seyahat eden vatandaşlar 'Gezici ihaneti'nin getirdiği çileyi yaşadı. Keyfi olarak çekilen imdat frenleri sebebiyle  trenler otomatik olarak durunca yolcular büyük korku ve panik yaşadı.  

Yaklaşık 1 saat 15 dakika yer altında mahsur kalan yolcular, görevliler tarafından istasyonlardan tahliye edildi. İçeri girmek isteyenler de alınmadı. Bu arada fenalık geçiren bir kadın yolcu sedye ile istasyondan güçlükle çıkartılabildi. Bu arada, Marmaray'ın istasyonlarında gerekmedikçe acil butonunun kullanılmaması, gereksiz yere kullananların uyarılması yönünde anonslar yapıldı. Arıza sebebiyle trenlerin durduğu dakikalarda sosyal medyada da çok sayıda fotoğraf paylaşılması dikkat çekti.

Türkiye

Bu haber toplam 2798 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

Bunlardan birini yakalayıp...
Ali Korkmaz
Bunlardan birini yakalayıp... Bu noktaların anlamını herkes kendine göre doldursun. Bakın o zaman bu .... bir daha yapar mı?
03 Kasım 2013 Pazar 23:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri