Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Masonlar bugün yeni büyük üstadını seçiyor

11.05.2013 11:59
Masonlar bugün, Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak konvanda yeni büyük üstadını seçiyor. Mevcut Büyük Üstat Prof. Remzi Sanver’in yerine 5 isim talip oldu. İşte o isimler…

 

Masonlar bugün yeni büyük üstadını seçiyor! Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Türkiye Büyük Locası, bugün Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak konvanda (masonik genel kurul) yeni büyük üstadını seçecek. Mevcut Büyük Üstat Prof. Remzi Sanver’in yerine işadamı Rint Akyüz, Avukat Ahmet Erman, emekli bürokrat Cevad Gürer, Avukat Ömer Köker ve yüksek mühendis Nezih Onat talip oldu.

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Türkiye Büyük Locası bugün yeni büyük üstadını seçiyor. Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak konvanda, mevcut Büyük Üstat Prof. Dr. Remzi Sanver yeniden aday olmazken, yerine işadamı Rint Akyüz, Avukat Ahmet Erman, emekli bürokrat Cevad Gürer, Avukat Ömer Köker ve yüksek mühendis Nezih Onat talip oldu. Seçilecek isim aynı zamanda locanın 33. büyük üstadı olacak. 19 Haziran 2010 olağanüstü genel kurulunda büyük üstatlığa seçilen Prof. Remzi Sanver, fiilî olarak ikiye bölünen ve yolsuzluk iddiaları yüzünden derin bir çatlak yaşayan locayı tekrar birleştirmişti.

BURKİNA FASOLU BAKAN DA DAVETLİ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte ortak basın toplantısı düzenlerken baygınlık geçiren Burkina Faso Dışişleri Bakanı Djibrill Yipene Bassole’nin de ülkesindeki mason locasının büyük üstadı olduğu öğrenildi. Bakan Djibrill Yipene Bassole, basın toplantısının ardından Ankara’daki loca binasını ziyaret ederek ‘biraderleri’ ile buluşacaktı. Ancak geçirdiği baygınlık nedeniyle hastaneye kaldırılınca program iptal edildi. Türkiye Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Üstadı Prof. Dr. Remzi Sanver, İstanbul’dan gelerek kendisini, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Taburcu edilen Djibrill Yipene Bassole’nin, bugün İstanbul’da mason locasının yeni büyük üstadının seçileceği genel kurula onur konuğu olarak katılacağı öğrenildi.

Bu haber toplam 5492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri