Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Masum Türker'den CHP'ye Gönderme

05.11.2011 17:30
DSP Genel Başkanı Masum Türker, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in ölüm yıldönümünde yaptığı konuşmada CHP'ye göndermede bulundu.

"Önceleri varlığını reddeden eski bazı siyasi arkadaşlarının, bugün seni hatırlamış olmaları, bizi bir nebze sevindiriyor." diyen Türker, "Sağlığında 30 yıl boyunca sana hücum etmişlerdi. Şimdi senin yokluğunda, onların da seni anmayı, senin fikirlerine sığınmayı kabul etmiş olmaları, Demokratik Sol adı altında geliştirdiğin ideolojinin ne kadar önemli olduğunu, toplum için ne kadar önemli sorunlara çözüm içerdiğini ortaya koyuyor." dedi.

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit devlet mezarlığındaki kabri başında anıldı. Önce CHP'lilerin yaptığı anma programının ardından DSP'liler de Ecevit için bir anma programı düzenledi. Ecevit'in kabru başındaki anma programında konuşan DSP Genel Başkanı Masum Türker, yokluğunun her geçen gün daha da hissedildiğini belirterek, "Önceleri varlığını reddeden eski bazı siyasi arkadaşlarının, bugün seni hatırlamış olmaları, bizi bir nebze sevindiriyor. Sağlığında 30 yıl boyunca sana hücum etmişlerdi. Şimdi senin yokluğunda, onların da seni anmayı, senin fikirlerine sığınmayı kabul etmiş olmaları, Demokratik Sol adı altında geliştirdiğin ideolojinin ne kadar önemli olduğunu, toplum için ne kadar önemli sorunlara çözüm içerdiğini ortaya koyuyor." diye konuştu.

"SENİN SAYENDE BAKAN OLANLAR DSP'Yİ TERK ETTİLER"

Türker, konuşmasına şöyle devam etti: "Senin sayende milletvekili olan, bakan olan bazı arkadaşlarımız, bizi terk ettiler, başka yerlere gittiler. Bir gün onların da nadim olup geri döneceklerine inanıyoruz. Şu anda da bazı arkadaşlarımızı yol ayrımına getirmek isteyenler var. Senin huzuruna gelirken bile ‘ayrışarak’ gelmek isteyenler var. Biz yine senin gösterdiğin yolda herkese kucağımızı açacağız. Demokratik Sol hareketi, tıpkı senin bir zamanlar solu yüzde 42’lere getirdiğin gibi Türkiye’nin özlemlerine cevap verebilecek bir platform içinde geliştireceğiz. Bu konuda yeniden senin gösterdiğin yolda, doğrultu tutarlılığımızı bozmadan güçlenmek için örgütlenmemizi geliştirme faaliyetlerimizi ön plana aldık. Biz söz veriyoruz. DSP’yi asla kapatmayacağız, kapattırmayacağız."

"BİZİ TERK EDEN RAHŞAN ANAMIZA SAYGIMIZI EKSİK ETMEYECEĞİZ"

Masum Türker, Rahşan Ecevit'in DSP'den ayrılmasını da Bülent Ecevit'e şu sözlerle şikayet etti: "Eşin bizi terk etti. Demokratik Sol’un kapanması için eylem yapanlara bazen farkında olarak, bazen farkında olmayarak destek verdiğini görüyoruz. O kişiler ki bir zamanlar partinin en tepe noktalarına geldiler. Ama şimdi partiyi kapattırabilmek için, partinin faaliyetlerini sona erdirebilmek için her şeyi yapıyorlar. Ama biz, bizi terk eden eşine yine saygımızı asla eksik etmeyeceğiz, onu yine sevmeye devam edeceğiz. Ne yapalım? ‘Anamızdır yaptı’ diyoruz. Çünkü bunları birileri yaptırıyor. Biz Demokratik Solcular özellikle bu düşüncemizi seninle de paylaşmak istiyoruz."

CHP’nin Bülent Ecevit'e sahip çıkmasının sevindirici olduğunu belirten Türker, "CHP'nin sana sahip çıkmasına seviniyoruz. Çünkü biraz evvel yine sana söyledim, 30 yıl sana her türlü saldırıda bulundular. İktidar olurken bile iktidarına çamur attılar. Ama bugün iktidar olabilmek için kendi yollarının değil, senin yolunun doğru olduğunu görüp sana sığınıyorlar. Biz sana sığınılmış olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Ancak sana sığınanlar, senin bıraktığın en önemli eser olan evladın Demokratik Sol Parti’yi kapattırmak noktasına geldiği zaman, onların karşısına dikilir hem hesap sorar hem de gerekeni yaparız." açıklamasında bulundu. CİHAN 

Bu haber toplam 1326 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri