Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mavi Marmara Gazisi: İsrail Özür Dilesin Diye Şehid Vermedik !

22.03.2013 21:53
Mavi Marmara gazilerinden Ahmet Aydan Bekar, İsrail'in özür dilemesini değerlendirdi.

Mavi Marmara katılımcısı olan ve İsrail askerlerinin üç kurşunla ağır yaraladığı Kayserili Ahmet Aydan Bekar'ın kafasından şarapnel parçaları çıkarılmıştı. 


Bekar, yaptığı değerlendirmede 'biz 9 şehidi İsrail özür dilesin, tazminat ödesin diye vermedik' dedi. 


İşte Bekar'ın sözleri: 


Biz o gemide 9 şehid (inşallah) verdik ALLAH'a hamdolsun kazananlar onlardı Rabbim ne demişti bizlere ahzab 23'te

"Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir."


İSRAİL ÖZÜR DİLESİN DİYE ŞEHİD VERMEDİK

İşte o 9 şehid (inşallah) sözlerini yerine getirdiler, bizler de sözümüzden dönmedik bekliyoruz. Biz o şehidleri ya da Gazze'deki şehidleri İsrail özür dilesin, tazminat versin diye yada ambargo kalkacak diye vermedik. Filistin topraklarının tamamı, Kudüs, Gazze özellikle Mescidi Aksa özgür olsun diye verdik ve gerekirse de vermeye devam edecez. 

FİLİSTİN TAMAMEN ÖZGÜR OLUNCA RAHATLAYACAĞIZ

İsrail'in özür dilemesi tazminat vermesi benim için hiç bir anlam ifade etmiyor ambargonun tamamen kalkması bir nebze içimi rahatlatır ama asıl Filistin tamamen özgür olunca ben tüm müslümanlar ancak rahatlayacaktır.Ve Mavi Marmara daha yoluna devam ediyor.

İLİŞKİLER DÜZELMEMELİ 

İsrail özür diledi diye Müslümanların İsrail'e karşı bakışı değişmemeli özellikle hükümet aynı çizgide devam etmeli yani ilişkileri düzeltmemel

Bu haber toplam 3122 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri