Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maya Takvimi'ne inandılar, 21 Aralık'ta Şirince'ye gidiyorlar!

17.12.2012 16:54
Maya Uygarlığı, kendi takvimleri olan Maya takvimi'ne göre, "21 Aralık 2012'de kıyamet kopacak" diye vasiyet bıraktı

Beklenen tarih gelip çattı. Yabancıları korku saldı. Herkes kıyametten etkilenmeyeceği sanılan İzmir'in şirin köyü Şirince'ye aktı.

SEMRA ÖZAL ŞİRİNCE'YE GİDİYOR

Kıyametten korkan dünyalılar, Şirince'de yer bırakmadı. Onlar arasında Türkler de vardı. Aylardır Türkiye'nin gündemini meşgul eden merhum Turgut Özal'ın eşi Semra Özal da ailesi ile birlikte Şirince'ye sığındı. Semra Hanım, kızı, oğlu Efe ve torunları ile 22 Aralık'a kadar Markiz Konakları'nda kalmaya karar verdi.

SÜREYYA DA KORKTU

Şirince'ye gidenler arasında sosyetikler de vardı. Sosyetik güzel Süreyya Yalçın kıyamet akımına kapıldı. Yalçın, 21 Aralık günü konaklama bedeli 3 bin doları bulan pansiyonda kendisi, arkadaşı ve şoförü için yer ayırttı. Bunun için 10 bin doları gözden çıkardı.

CEM YILMAZ AİLESİYLE GİDİYOR

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, "kıyametten etkilenmeyeceği" iddia edilen Şirince'yi tercih etti. Eşi Ahu, oğlu Kemal ve ailesinden bazı isimler için köydeki Güllü Konak'ta konaklama kararı aldı. Yılmaz, ailesi için günlüğü binlerce TL olan konağı, tamamen kapattı."

ŞİRİNCE'YE GİDECEK DİĞER ÜNLÜLER

Tom Cruise , Jennifer Lopez gibi ünlülerin ardından Angelina Jolie ve Brad Pitt 'in de, çocuklarıyla beraber 18 Aralık'ta Şirince'ye geleceği öğrenildi. Yabancı ünlülerin yanı sıra Lerzan Mutlu, Sibel Can gibi Türk ünlülerin de 18 Aralık'tan itibaren Şirince'de olacakları söyleniyor.

DUVARLAR BOYANDI

Şirince'de 21 Aralık için hazırlıklar hızlandırıldı. Bunun için Selçuk'taki havaalanı ve helikopter pistleri düzenlendi. Otoparklar genişletildi. Evlerin dışları boyandı, yıkık duvarlar onarıldı.

18 ARALIK'TAN İTİBAREN GİRİŞLER YASAK

Şirince'de bin 500 güvenlik görevlisi bulunacak. İzmir Valiliği'nin emri ile Şirince'ye 18 Aralık'tan itibaren girişler de yasaklanacak. Köye 21 ve 22 Aralık'ta girecek otomobiller ile sahiplerinin isimleri ise önceden bildirilecek. Ayrıca evlerin bahçesinde ve boş alanlarda çadır kurulmayacak.

350 kişinin yaşadığı 250 yatak kapasiteli Şirince'de 21 Aralık Cuma günü yaklaşık 60 bin kişinin bulunacağı açıklandı.

 

Bu haber toplam 10946 defa okunmuştur
ben her zaman dermiştirim
kuru kuru
televizyonlarda filimlerde izledigim örnek diye gösterilen veya gösterimeye calışan sanatcı olduklarını idda eden güruhun aslında harbiden aptal oldugunu her zaman söylemiştirim ama ne yazıkki bu gibi olaylardan sonra bile takip ediliyorlar yazık yaa harbiden hasta bunların hepsi aşşalanmayı hak ediyorlarken verildikleri degere bak.
17 Aralık 2012 Pazartesi 17:15
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri