Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mayında 2 bacağını kaybetti: Ben affediyorum barış olsun

19.04.2013 11:45
Şırnak'ın Çevrimli köyünün muhtarı İbrahim Özbay: 'Yapanları affediyorum yeter ki barış olsun'

PKK’nın 1990’da Şırnak’ta düzenlediği, 27 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan saldırıdan sağ kurtulan ama mayın patlaması sonucu iki bacağını da kaybeden Şırnak’ın Güçlükonak İlçesi’ne bağlı Çevrimli Köyü’nün muhtarı İbrahim Özbay, “Büyük acılar çektik ve mayın patlaması sonucu iki bacağımı kaybettim. Yapanları affediyorum yeter ki barış olsun'' dedi.

''2 BACAĞIMI KAYBETTİM''

Şırnak'ta 1990'da teröristlerin 27 kişiyi katlettiği Güçlükonak'a bağlı Çevrimli köyünün muhtarı İbrahim Özbay, hükümetin başlattığı çözüm sürecini olumlu karşıladıklarını söyledi. ''Terörden dolayı büyük acılar çektik ve mayın patlaması sonucu iki bacağımı kaybettim'' diyen Özbay, şöyle devam etti:

''BEN AFFEDİYORSAM HERKES AFFEDEBİLİR''

''Yapanları affediyorum yeter ki barış olsun. Ben affedebiliyorsam herkes affedebilir. Akil İnsanlar Heyeti'nin Çevrimli köyüne degelmesini istiyorum. Hem muhtarım, hem gaziyim hem de şehit yakınıyım. Köyümüz çok açı çekmiş. 1990 yılında PKK tarafından köyümüze baskın yapıldı. 27 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bende 1997 ve 1998 olmaküzere iki sefer mayına bastım ve iki bacağımı kaybettim.

''KİMSENİN ÇOCUKLARI YETİM KALMASIN''

Şimdiye kadar köyümde 32 vatandaşım şehit oldu, 2 gazimiz var. Ben burada 75 milyon insana sesleniyorum. Bu barışa destek verelim. Başbakanımıza destekverelim ve arkasında olalım. Bu barış hepimiz için güzel bir şey olur inşallah. Biz çok acı çektik ağladık, analar, babalar ağladı. Amacımız bundan sonra kimsenin ağlamamasıdır. Kimsenin çocukları yetim kalmasın.''

Bu haber toplam 3106 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri