Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meclis Başkanı'nın vatandaştan ricası

14.03.2009 20:56
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Köksal Toptan, Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Kent Ormanı'nın açılışını yaptı.
Polis tören mangası ve vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Meclis Başkanı Toptan, ilk olarak Çaycuma Hükümet Konağı, ardından da Çaycuma Belediyesi'ne ziyaret gerçekleştirdi.

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Hükümet Konağı ziyaretinde bir muhtarın yerel seçimle ilgili sorusuna cevap verdi. Yerel seçimlerle ilgili bazı vatandaşların halen nüfus cüzdanlarında kimlik numaralarının olmadığını hatırlatan Toptan, "Partiler, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu. Bir çok vatandaşın hala T.C. Kimlik Numarası yok. Biraz önce konuştum. YSK dün akşam aldığı kararla eski kararında direndi. Bu seçimlerde oy kullanmak isteyen vatandaşlarımızın T.C. Kimlik Numarası olacak. Onun için herkesten rica ediyorum; zaman da var önümüzde, olmayanlar T.C. Kimlik Numarası'nı alsın. Yetişecek yetiştireceksiniz muhtarım, çaremiz yok. Yetişmemesi artık bir mazeret olmuyor. Yetiştirilemedi, sandık başkanı bana müsaade etsin şeklinde bir şansımız olmadığı için bütün gayretimizle çalışacağız. Başka çare yok. Dün akşam YSK bu konuda son noktayı koydu. Sıkıntı çekeceğiz, farkındayız; ama bunu gidermeye çalışacağız. Nüfus idareleri fazla mesai yapacaklar" diye konuştu.

Meclis Başkanı Toptan, Çaycuma Kent Ormanı'nın açılışını yapmasının ardından ilçeden ayrıldı. (CİHAN)


Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri