Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medya CHP seçmenini çatı adaya alıştırıyor

17.06.2014 10:58
Özellikle CHP tabanında tepkiyle karşılanan İslamcı aday için medyada, seçmen kitlesini ısındırma çalışmaları şimdiden başladı.

CHP ve MHP'nin çatı aday olarak belirlediği İslamcı isim Ekmeleddin İhsanoğlu, Türkiye toplumunun önemli bir bölümü tarafından tanınmıyor. 

CHP'LİLER HİÇ TANIMIYOR

Türk-İslam geleneğinden gelen MHP'nin tabanında az da olsa bir karşılığı bulunan Ekmeleddin İhsanoğlu özellikle CHP tabanında bugüne kadar adı dahi duyulmamış bir isim olarak öne çıkıyor. 

MEDYADA ISINDIRMA TURLARI

Hürriyet ve Sözcü gibi muhalefetin yayın organı havasında çalışan gazeteler de bu durumu bildikleri için CHP seçmenini şimdiden İhsanoğlu'na ısındırma çalışmalarına başladı. Özellikle bu iki gazete dün çatı adayın açıklanmasından itibaren seçmene Ekmeleddin İhsanoğlu'nu kabul ettirmeye çalışır haberlere imza attı. 

"SÖZCÜ: 4 DİL BİLİYOR, EŞİNİN BAŞI AÇIK"

Sözcü gazetesi bugünkü birinci sayfasında "İşte çatı aday" diye duyurduğu İhsanoğlu'nu tanımlarken ilginç bir cümle kullandı. İhsanoğlu için "4 dil biliyor" cümlesinden hemen sonra gelen "eşinin başı açık" vurgusu dikkat çekti. Gazete, Cumhurbaşkanı'nda aranan özellikler sıralamasında eşinin başının açık olmasına o denli özen gösteriyor ki seçmene de bunu kabul ettirmeye çalışıyor. 

HÜRRİYET AYNI FOTOĞRAFI DEFALARCA KULLANDI

Öte yandan Hürriyet gazetesi de dünden beri verdiği Ekmeleddin İhsanoğlu haberlerinin birçoğunda, eşinin başörtüsüz olduğunu gösteren fotoğrafı kullanmayı tercih etti. 

"TÜRBANSIZ FIRST LADY"

Yurt gazetesi ise bugünkü manşetinde de İhsanoğlu'nun başörtüsüz eşi vardı. Gazete "Türbansız first lady" manşetini attığı haberinde "Ortak aday kazanırsa 7 yıl sonra Çankaya'da yeniden türbansız first lady oturacak" ifadelerine yer verdi. 

Kaynak:
Bu haber toplam 1894 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri