Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medyadan Özür Bekliyor

28.01.2013 16:38
'Türk ulusu ile Kürt milleti bir tutulamaz' sözleriyle tepki çeken CHP'li Güler, medyadan özür beklediğini açıkladı.

TBMM Genel Kurulu’nda anadilde savunmaya olanak sağlayan düzenlemenin görüşmeleri sırasında Kürtlere yönelik sözleri tartışma yaratan CHP İzmir Milletvekili Birgün Ayman Güler Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Sözlerinin arkasında durduğunu söyleyen Güler medyaya yüklendi. “Düşmanca baskılar ve saldırıların” şahsını ve CHP’yi yönelik yıpratma kampanyasının bir parçası olduğunu söyleyen Güler, “Acınacak bir bilgi ve duyarlılık eksikliği içinde ne dediğimi bilmeden, Türk ulusu ve Türk vatandaşlığı sistemini savunduğum için şahsımı, ‘ırkçılık, faşistlik, ırkçılığa çanak tutmak’ ile damgalamaya girişmiş her kişi ve kurumdan hem şahsım, hem partim, hem de haksız yere incitilen yurttaşlarım adına özür bekliyorum” dedi.

Güler, TBMM Genel Kurulu’ndaki ‘meşru müdafaa için saldırı’ sözlerinin hatırlatılarak ‘saldırı’nın kime karşı olduğunun sorulması üzerine ise, Türkiye’de Türk olduğunu söylemekten sıkılan bir kesim olduğunu, bunlara karşı “ırkçı, kafatasçı” muamelesi yapıldığını iddia etti.

Güler, “Türkiye’nin dört bir yanından bana aşağılanma ruhu ile ilgili sızlanma geliyor” diye konuştu. Güler, bir soru üzerine Türklerle Kürtleri eşit olarak gördüğünü söylerken ulus-millet arasındaki farka dikkat çekti.

Bu haber toplam 1980 defa okunmuştur
ne içdiler ?
fukara adam
bunlar ne kullanmış böyle ne içmişlerse bizde verin harbi iyi kafa yapıyormuş şimdide ne dedigini anlamadık oldu özürde bekliyor komik.
28 Ocak 2013 Pazartesi 19:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri