Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medya'nın Şafak Pavey'i Kurtarma Telaşı

02.11.2013 15:47
AK Partili kadın milletvekillerinin Meclis'e başörtüsüyle girdiği gün bir konuşma yapan Şafak Pavey'in konuşmasında bazı gerçekleri çarpıttığının ortaya çıkması üzerine 'marjinal medya' CHP'li vekili kurtarma telaşına düştü.

CHP Milletvekili Şafak Pavey'in başörtülü Meclis'e giren AK Partili kadın milletvekilleriyle ilgili TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada gerçekleri çarpıttığı bir bir ortaya çıktı. Pavey'in çarpıtmalarının ortaya çıkması üzerine 'marjinal medya' CHP milletvekilini kurtarma telaşına düştü. Başörtülü vekillerin toplumun büyük desteğiyle Meclis'e girmelerinin ardından, halktan alacakları tepkiden çekinen 'marjinal medya', başörtülü vekiller üzerinden söyleyemediklerini, Şafak Pavey'i kullanarak söylemeye çalışıyor.

Bugün yayınlanan Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Sol, ve Yurt gazetelerinin ortak teması Şafak Pavey oldu. Söz konusu gazeteler Şafak Pavey'in gerçekleri çarpıttığının ortaya çıkarılması üzerine savunmaya geçerek Pavey'i mağdur gibi göstermeye çalıştılar.

İŞTE ŞAFAK PAVEY'İN SÖYLEDİKLERİ VE GERÇEKLER:

Şafak Pavey Meclis'te yaptığı konuşmada protez bacağını kapatmak için Meclis'e pantolanla giremek istediğini fakat bunun engellendiğini söylemişti fakat, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey’in pantolonla Meclis'e gelmesinin önünde hiçbir engel bulunmadığını ifade etti.

Pavey, başını örten AK Parti Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar'ın televizyon kanallarında "Başımı açarak bir daha kirlenmeyeceğim" dediğini ileri sürmüştü. Ancak, söz konusu konuşmalar incelendiğinde iddiaya konu olan Milletvekilinin öyle bir cümlesinin olmadığı ortaya çıktı.

İŞTE O GAZETELER:

yandas.jpg

STAR
 

Bu haber toplam 2900 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri