Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyük âlim ve mutasavvıf Mehmed Zahid Kotku'nun vefatının 31. Seneyi Devriyesi

13.11.2011 15:05
Bugün 13 Kasım 2011. 20. yüzyıla damgasını vuran büyük âlim ve mutasavvıf, gönül eri Mehmed Zahid Kotku Hazretlerinin vefatınının 31. seneyi devriyesi.

"Üzümün üzüme baka baka karardığı gibi, insanlar da birbirlerine baka baka, sora sora, konuşa konuşa, dinleye dinleye ve anlata anlata güzelleşir ve olgunlaşırlar. Bu olgunlaşma süreci büyük yol göstericilerin çerçevesinde büyük bir yoğunluk ve hız kazanır. Görünmeyen üniversite olan Hocaefendi, son dönemin en büyük olgunlaşma odaklarından biriydi. O nerede olursa olsun, çevresinde gönül ordularını harekete geçiren, büyük bir manyetik alan oluştururdu. Bu alan içinde öfke yumuşamaya, nefret merhamete, kazanma tutkusu hizmet etme gayretine dönüşürdü. Sohbetleri uzun sessizliklerle kesilir, susulur gibi konuşulur, konuşulur gibi susulurdu."

20. yüzyıla mührünü vuran büyük âlim ve mutasavvıf Mehmed Zahid Kotku hazretlerinin sohbet halkasında bulunma bahtiyarlığına erişen iktisatçılardan muhterem Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan hoca, yıllar önce yukarıdaki satırları kaleme alır 'Görünmeyen Üniversite' isimli kitabında.

Okudukça okuyasınız gelir bu kitabı. Zira her satır size ummandan inciler sunar, Allah ve Peygamber aşkının tarifsiz ahenginden dem vurur.

Tarih 13 Kasım 2011.

Mehmed Zahid Kotku (RhA)'in ahirete irtihalinin 31. seneyi devriyesi bugün.

Bugün bir başka hüzünlü kalpler. Bir o kadar da ummandan dökülen incilerin aydınlığında huzurlu...

Yazarın yazısı için tıklayın:

http://www.habername.com/yazi-aydin-cakirtas-gorunmeyen-universite-mehmed-zahid-kotku-hazretleri-7595.htm

Kaynak:
Bu haber toplam 5688 defa okunmuştur
Başımız sağolsun
necdet baştoklu
Rabbım gani gani Rahmet eylesin.. Görünmez üniversiteler olmasaydı Rabbıma kulluğu kimler sevdirecek kimler ibadette ve kulluktan tat lezzet aldıracaklardı Rabbım rahmetiyle muamele etsin kadir kıymet bildirsin şefaatlarına nail etsin inşaallah..
14 Kasım 2011 Pazartesi 06:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
herkes ne ekerse onu biçecek
yedidağınaslanı
Hoca Efendi güzellikler, muştular, hoşluklar ekti İnşallah onları biçecek sonsuz alemde..
13 Kasım 2011 Pazar 21:21
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri