Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmet Akif Ersoy Sesleniyor!

21.03.2012 16:48
İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 91. yıl dönümü ile Çanakkale Zaferi’nin 97. yıl dönümü münasebetiyle, Erkan Mutlu tarafından hazırlanan “Mehmet Akif Ersoy Sesleniyor!” Albümü Beykoz’da düzenlenen galayla müzikseverlerle buluştu.
Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla, Erkan Mutlu’nun beste ve yorumuyla hazırlanan albüm için düzenlenen gala ve konser programında Akif ve aziz şehitlerimiz bir kez daha minnet ve şükranla yad edildi.  
 
Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen albüm tanıtım programına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Prof. Dr. Ümit Meriç, başkan yardımcıları, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.
 
 
Mehmet Akif Ersoy’un yaşamı, olaylara yaklaşımı, şahsiyeti, düşünce ve duygu dünyasından kesitlerin aktarıldığı konserde Erkan Mutlu albümde yer alan eserlerin tamamını seslendirdi.
 
 
Akif’in Çanakkale Şehitlerine, Bülbül, Hasbihal, Yeis Yok, Gönülle Başbaşa, Pek Hazin Bir Mevlid Gecesi, Resmim İçin, İlahi Emrinin, Leyla adlı şiirlerinin yer aldığı konser ilçe sakinleri tarafından beğeniyle izlendi.
 
 
Mehmet Akif Ersoy’un, eserleri kadar şahsiyeti, haksızlıklar karşısındaki tavrı, ahlakı, ilmi ve irfanıyla bu millete mal olmuş mümtaz bir şahsiyet olduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, hazırladıkları çalışmayla Akif’i genç nesillere tanıtmak ve eserlerini geleceğe aktarmayı hedeflediklerini, kültür mirasımızı korumaya ve tanıtmaya yönelik etkinliklerin devam edeceğini söyledi.
 
 
Cihat Zafer’in, Akif’in yaşamını seslendirdiği bir bölümün de bulunduğu “Mehmet Akif Ersoy Sesleniyor!” Albümü etkinliği izleyen tüm ilçe sakinlerine hediye edildi.
Bu haber toplam 25344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri