Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmet Ali Alabora'dan iddialarla ilgili açıklama

26.06.2013 16:40
Mehmet Ali Alabora son zamanlarda hakkında ortaya iddialarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Gezi Parkı eylemlerinin başında yer alan isimlerden tiyatro sanatçısı Mehmet Ali Alabora, hakkındaki iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Alabora, Gezi eylemlerinin ilk günlerinde attığı "Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş sen anlamadın mı" şeklinde bir tweet atmış ve tepki toplamıştı. 

İşte Alabora'nın o açıklamaları;

 

Adım Memet Ali Alabora, ben bir sanatçıyım. Hakkımda son zamanlarda ortaya atılan asılsız iddialarla ilgili aşağıdaki açıklamaları yapma gereği duydum.

"O TWEET DUYGUSAL TEPKİ"

Gezi Parkı’nda 30 Mayıs’ta sabah çadırların yakılmasının ardından, haksızlığa uğramışlığın verdiği his ve yaşanan olayın yoğun duygusal etkisiyle bir tweet attım.

'SADECE GEZİ DEĞİL'İ AÇIKLADI

Söz konusu tweette mesele “sadece” Gezi Parkı değil derken, benim için meselenin Gezi Parkı kadar Emek Sineması’nın yok edilişi, Şehir Tiyatroları’ndaki yönetmelik değişikliği, Devlet Tiyatroları’nın kapanmak üzere oluşu, Kadıköy’deki Kuşdili Çayırı, Haydarpaşa Garı gibi meseleler olduğunu 10 Haziran 2013 tarihinde yapmış olduğum basın toplantısında da ifade etmiştim.

Tweetimin, o sıradaki duygularımı yansıtmak dışında bir amaçla, siyasi bir hedef için atılmadığını bir kez daha belirtmek isterim.

Ben savaş karşıtı, doğa savunucusu, ifade özgürlüğünü ve demokrasiyi savunan ve her fırsatta her türlü darbeye karşı olduğunu dile getiren bir sanatçıyım.

Siyasetçi olmayı hiç düşünmedim, düşünmüyorum. Uluslararası Aktörler Federasyonu (FIA) hariç uluslararası hiçbir örgüte, yurtiçinde meslek örgütü hariç hiçbir örgüt ve siyasi partiye üyeliğim bulunmamaktadır.

"O ÖRGÜTÜ İLK KEZ DUYDUM"

Otpor diye bir örgütü hayatımda ilk kez 14 Haziran’da A Haber’de duydum. Adı geçen bu örgütle hiçbir bağlantım yoktur. Gene Sharp’ın adını ilk kez yaklaşık iki hafta önce televizyonda duydum, dolayısıyla kitabından da haberdar değildim. 2 Haziran’da CNN tarafından röportaj teklifi aldım ve 3 Haziran’da Christian Amanpour’un programında sadece kendi gözlerimle tanık olduklarımı ve yaşadıklarımı anlattım.

"HARCAMALARIM BELGELİDİR"

Mesleki kazancım ve kira gelirlerim dışında hiçbir kazancım yoktur. Tüm kazançlarım ve harcamalarım belgelidir. Mi Minör oyunu gerek yurtdışından, gerek yurtiçinden hiçbir maddi destek almadan gerçekleştirilmiştir. Söylediklerim ve yaptıklarımın sürekli farklı noktalara çekilmesi ile ilgili duyduğum üzüntüyü belirtir, kamuoyunun bilgisine sunarım.

Bu haber toplam 4664 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri