Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sadri Şener'den Mehmet Ali Aydınlar'a cevap

19.09.2013 19:46
Mehmet Ali Aydınlar'ın Trabzonspor ile ilgili açıklamalarına Sadri Şener'den cevap geldi.

Türkiye Futbol Federasyon eski başkanlarından Mehmet Ali Aydınlar'ın uzun süren sessizliğini bozduğu basın toplantısındaki açıklamaları Trabzonspor'u da ayağa kaldrırdı. Aydınlar'ın, "Şike yapıldığı tesbit edildiği takdirde o yılı yok sayacaktık" ve "UEFA bize sorsaydı F.Bahçe'nin yerine Trabzonspor'u değil Bursaspor'u gönderirdik" demesi o dönemin Trabzonspor başkanlığını yürüten Sadri Şener'i öfkelendirdi.

Şener, "Bunlar F.Bahçe başkanı olabilmek için söylenen sözler. Mehmet Ali Aydınlar'ın bunlara ihtiyacı olmaması gerekir" dedi.

"AÇIK AÇIK İTİRAF ETTİ"

Şener, Aydınlar'ın basın toplantısında sık sık F.Bahçe için içerde ve dışarda zarar görmemesi adına gösterdiği çabayı dile getirdiğini belirterek, "Federasyon başkanı bir kulüp için çalışıp çabalamaz. Bu çok yanlış. Mehmet Ali Bey görevi sırasında F.Bahçe için ne çabalar gösterdiğini açık açık itiraf ediyor. O zaman kendisine sormak lazım 'Neden bu işin tarafı olan Trabzonspor için de aynı çabayı göstermedin?' diye. Bunu sorduğumuzda "F.Bahçeliyim de ondan" mı diyecek? Bu bize Türk futbol camiasına ciddi bir ayıp oldu" açıklamasını yaptı.

"AYDINLAR'IN BUNA HAKKI YOK"

Sadri Şener, Aydınlar gibi bir yöneticinin böyle bir yanlışın içine düşmesine şaştığını belirterek, "Federasyon başkanlığı yapmış bir adam çıkıyor F.Bahçe'yi büyük bir tehlikeden nasıl kurtardığını söylüyor. Efendim 'Ben olmasam şu olurdu, ben olmasam bu olurdu' diye anlatıyor. Bu denmez. Dememen lazım. O zaman sen taraflısın. Aydınlar o toplantıda iki saat boyunca federasyon başkanlığı döneminde F.Bahçe'nin zarar görmemesi için çalıştığını sonunda nihayet açık açık itiraf etmiş oldu. Çok büyük bir hata yaptı. Kendi taraftarlarından bu söylemlerle puan kazanıyor ama konunun bu tarafı da var. Buna Mehmet Ali'nin cevap vermesi lazım. Ben böyle bir hatalı bir konuşma yapacağını ondan beklemezdim. Mehmet Ali koca hastaneleri yöneten başarılı bir yönetici. F.Bahçe başkanı olmak için böyle bir söyleme gerek duydu herhalde. Buna hakkı yok. Bu F.Bahçe genel kuruluna yatırım yapılan bir toplantı olmuş. O yılı nasıl yok sayacaktık dersiniz. Bu mümkün mü? Şike yapıldı diyeceksiniz kupayı hak sahibine teslim etmiyorum diyeceksiniz" açıklamasını yaptı.

ŞENER'DEN BASIN MENSUPLARINA TEPKİ

Bordo-mavili kulübün eski başkanı Şener, basın toplantısına katılan medya mensuplarına da tepki göstererek, "O basın toplantısından bir medya mensubu arkadaştan toplantının sonlarına doğru bu itiraflarından sonra Mehmet Ali Aydınlar'a 'Siz bu konuşmalarınızda TFF başkanıyken F.Bahçe başkanı gibi hareket ettiğinizi ifade etmiyor musunuz?' diye kendisine soru yöneltmesini beklerdim. Ama kimse sormadı. Maaşallah söyledikleri ve açıkladıklarına bakarsanız federasyon başkanlığı görevinde F.Bahçe başkanı gibi çalışmış. Mesela medyanın yine bugüne kadar soramadığı yazamadığı şey. Kimse çıkıp Beşiktaş'ın iade ettiği kupa nerde diye sormuyor, soruşturmuyor. Ne hikmetse o tarafı kimse kaşımıyor. Beşiktaş neden UEFA'dan ceza aldı? Ne yaptığı için aldı? Kimse Beşiktaş'ın neden ceza aldığının adını yazmıyor. Şike yaptığı için demiyor. O kupa nerede, neden hak sahibine teslim edilmiyor. Türk futbolunda medyasıyla, federasyonuyla, kulüpleriyle tuhaf tuhaf işler oluyor" diyerek sözlerini tamamladı. 

Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri