Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Birand: Erdoğan çekildi partinin haline bakın

10.12.2011 09:52
Birand, Başbakan Erdoğan'ın ameliyat nedeniyle partiden uzak kalmasının, bir gerçeği gözler önüne serdiğini yazdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyat sonrası dinlenmeye çekilmesiyle birlikte AK Parti'de bir başıboşluk hissedildiğini belirten Mehmet Ali Birand, bunun en büyük örneği olarak da; iki haftadır kabine toplantıları başta olmak üzere, bir çok buluşmanın yapılamadığına ve şike yasası hariç, hiçbir önemli kararın da çıkmadığına işaret etti..

İşte Mehmet Ali Birand'ın o yazısı:

Yanılıyor muyum bilmiyorum, ancak Başbakan evine çekildiğinden bu yana, AK Parti'de bir başıboşluk hissediliyor. Belki de biz Erdoğan'ın her şeyi kontrolünde tutmasına alıştık. Yani bize öyle geliyor da olabilir.

"HİÇBİR ÖNEMLİ KARAR ÇIKMADI"

Ne olursa olsun, toplumların algılaması önemlidir. AK Parti'nin artık tek başına durabilecek bir konuma geldiği, liderin değişmesi durumunda dahi kendi başına politika üretebileceği söylenirdi. Oysa şimdi bakıyorum, Başbakan iki haftadır yok ve iki haftadır kabine toplantıları başta olmak üzere, bir çok buluşma yapılamıyor. Şike yasası hariç, hiçbir önemli karar da çıkmadı .

"AK PARTİ HENÜZ OLGUNLUĞA ULAŞMADI"

Benim izlenimim, AK Parti'nin henüz tek başına politika üretecek ve Erdoğan olmadan da çarklarını döndürecek bir olgunluğa ulaşmadığı şeklinde. Farklı görüşleri bir potada eritip, final hedefi saptayacak bir karar mekanizması yok.
İşte bundan dolayıdır ki 2014'te köşke çıkış ve yerine kimin geçeceği tartışmaları şimdiden başladı. Kimse siyaset mühendisliği yapmıyor. Sadece siyasi gelişmelerin bizi nereye götüreceği hesaplanmaya çalışılıyor..
İşte bundan dolayıdır ki Başbakan'ın sağlığı son derece önemli görülüyor ve sorgulanıyor.

Bu durum sadece AK Parti'ye özgü de değildir.
Bütün partilerimiz lidere bakarlar. Farklı görüşleri, onun bir potada eritip, yine onun son kararı vermesini isterler.

"BAŞBAKAN'IN BİR SÖZÜ YETTİ"

Netekim bu kez de değişen bir şey olmadı. Başbakan'ın bir sözü partinin toparlanmasına yetti.

Son olarak küçük bir not: Başbakan'ın sağlığı ile ilgili sis perdesi nihayet aralandı. Doktorunun ağzından "Endişelenecek bir şey olmadığını" öğrendik. Defalarca söylediğim gibi. Başbakan'ın sağlığı ekonomisiyle, siyasetiyle tüm ülkeyi ilgilendirir. Bu şeffaflık hepimiz için gerekliydi. Geç de olsa bu açıklama iyi oldu. Ancak dedikoduların önü daha önce alınabilir, kamuoyu rahatlatılabilirdi.

Bu haber toplam 2598 defa okunmuştur
teşhis yanlış
yedidağınaslanı
Çünkü herkes Tayyip Beyin DÖNECEĞİNİ BİLİYOR. BU NEDENLE KAPTAN KOLTUĞUNA KİMSE OTURMUYOR.Başbakan deseki çocuklar artık ben yokum bak ozaman kaptan koltuğuna oturanlara.
10 Aralık 2011 Cumartesi 09:56
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri