Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kıyma alırken dikkat edin!

05.05.2012 15:30
A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre Programı, bir gıda skandalını gün yüzüne çıkardı…

Geçtiğimiz haftalarda Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gıda üretiminde tağşiş ve taklit yaptıkları gerekçesiyle 11 firma ifşa edilmişti. Deşifre işte o firmalara canlı yayında cevap hakkı tanıdı. Ancak 11 firmadan sadece 2 si canlı yayına katılarak kendilerini savundu..

Programın işlenmiş ET ürünlerinde yapılan hilelerin konuşulduğu bölümünde İstanbul Kasaplar Odası Başkanı Bilgin Şahin, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu..

Bilgin Şahin, çöpe gitmesi gereken tavuk ve büyükbaş hayvan kemiklerinin, kilosu 20 kuruşa toplanarak, öğütüldükten sonra hazır kıymaya katıldığını ileri sürdü..

Avrupa’da bu kemiklerin başta kedi maması olmak üzere , evcil hayvan yemi üretiminde kullanıldığına dikkat çeken Şahin, maalesef ülkemizde mekanik kıyma olarak vatandaşa yediriliyor dedi..

Vatandaşları hazır kıyma tüketmemeleri konusunda uyaran Bilgin Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın işlenmiş et ürünleriyle ilgili Gıda Kodeksinde yapacağı değişikliğin bu tarz hilelerin önüne geçebileceğini savundu…

Bu haber toplam 2192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri