Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fotoğraftaki süpriz isim

06.04.2011 11:28
Ergenekon Savcılığı'ndan alınan Zekeriya Öz, dün adliyede herkese veda etti. Öz ve yeni Ergenekon savcısı Cihan Kansız yürürken fotoğrafa ilginç bir isim girdi!

Ergenekon Savcılığı'ndan alınan Zekeriya Öz, veda günün polise, askere ve medyaya ayrı ayrı teşekkür etti. Zekeriya Öz, burada 7 yıldır görev yaptığını belirterek, bugün buradaki görevinin bittiğini ancak daha iyi bir göreve gittiğini söyledi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde birçok davaya baktıklarını ve birçok arkadaşla beraber çalıştıklarını ifade eden Öz, ''Tabii tayin olduktan sonra birçok yazılar yazıldı lehimize, aleyhimize. Lehimize yazanlara teşekkür ediyoruz, aleyhimize yazanlara saygı duyuyoruz, eleştirilebilir. Hukuk her zaman eleştiriye açık bir şeydir ama kanunlar çerçevesinde bu işleri yürütmeye gayret ettik. Kimseyle husumetimiz olmadı, kimseye husumet gütmedik'' dedi.

Öz, bu işleri tek başına yapmadıklarını, ilk aylardan sonra burada görevli savcılardan bazılarıyla birlikte bu işleri göğüslediklerini kaydetti. Bu işin arkasında emniyet güçlerinin de emeği olduğunu belirten Öz, askeri makamların, merkez komutanlığının da destek verdiğini söyledi. Askerlerin de kanunlara saygı duyarak bu işlerin yapılmasına müsaade ettiğini kaydeden Öz, ''Adliye personelimiz var. Bunlar da gece gündüz, bazen evlerine gitmediler, çalıştılar. Yapılan bir iş varsa şahsımızın değil. Bütün işler devlet adına, millet adına yapılıyor. Ayrıca Türk milletinin de bu işte emeği, katkısı var. Herkese teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.

HALEF, SELEF VE SÜPRİZ BİR İSİM

İstanbul Başsavcı Vekilliği'ne terfi eden Zekeriya Öz, yeni Ergenekon Savcısı Cihan Kansız'la adliye bahçesinde çay içti. Birlikte yürürken arkalarında Balyoz davasında bavulla belge veren Taraf muhabiri Mehmet Baransu vardı.

Habertürk 

Bu haber toplam 5230 defa okunmuştur
Herkese ve belki hükümete rağmen ....
Serhan Benliler
Pek çok zorlukla ve engelle karşılaşmasına rağmen elinden geldiğince cuntacı halk düşmanlarının çetelerine karşı korkmadan yılmadan ve aldığı maaşı kuruşu kuruşuna hak ettiği gibi fazlasını da hak eden,, Sayın Zekeriya ÖZ beyefendiye teşekkür ve minnet duygularımızı arz eder,,, Allah (C.C) 'dan kendisini ömür boyu sağlık, afiyet ve başarı temennilerimizle yad ederiz... Cenab-ı Hakk'ın "ADL" ismi celilesine istinaden, diğer cihanda Cennet-i Firdevs den köşkler nasib etmesini de dua ediyoruz... Allah (C.C) kendilerinden razı olsun... Aynı his ve dualarla Emniyet teşkilatımızın güzide evlatları ve şanlı ordumuza yakışır davranan vatansever komutanlarımıza da teşekkürlerimizi arz ediyoruz...
06 Nisan 2011 Çarşamba 14:53
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri