Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baransu'nun Yazısının Şifresi Çözüldü!

20.04.2011 00:18
Mehmet Baransu'nun dün yazdığı CHP ile ilgili şifreli yazının kodları çözüldü...

Mehmet Baransu Taraf'taki Kozmik Köşe'sinden CHP'yi sallayan bomba gibi iddialarda bulunmuştu...

CHP'nin listesini kim hazırladı?
Kamuoyunda bu yönde çok tahmin vardı.
Baransu ise bu tahminleri somutlaştıran şifreli bir yazı kaleme aldı.
Verdiği ipuçlarından yola çıkarak şifreleri çözmek elbette kolay olmadı.
Şifreli isimlerden birini Fehmi Koru, diğerini de Yeni Akit buldu.
İşte Baransu'nun yazısındaki şifrelerin çözümü:

BEYKOZ KONAKLARI ŞİFRESİ

Mehmet Baransu'nun verdiği ipuçlarından yola çıkarak bu ismi Fehmi Koru bulmuş. Bugünkü Taha Kıvanç imzası altında yazdığı yazıda adını anmasada Ecevit'in en yakın adamıydı diyerek Beykoz Konakları şifresindeki kişinin Hüsamettin Özkan olduğunu ortaya koymuş.

GÜRÜLTÜ KOPARACAK İSİM KİM?

Mehmet Baransu'nun yazısındaki Haberal ve Aygün kadar gürültü koparacak kişi dediği ismi de Yeni Akit gazetesi bulmuş... Gazete bugün sürmanşetinden o kişinin ismini açıkladı: Emekli savcı Ercan Cengiz...
CHP bu ismi İstanbul'da 2. bölgeden 6. sıradan aday gösterdi.
Peki bu ismin özelliği ne derseniz?
Onu Mehmet Baransu'nun dünkü yazısından aktaralım:

"Bu ismin özelliği, yıllar önce yargılanan bir gazetecinin soruşturmasını kapatan isim olarak kamuoyuna yansıması."

ÜÇÜNCÜ ŞİFRE: ÜNLÜ GAZETECİ!

Baransu'nun adını yazmadığı gazeteciyi de söyleyelim. Bu gazeteci Zafer Mutlu'dan başkası değil. Savcı Ercan Cengiz, Yeni Akit'in hatırlattığı gibi Mutlu'yu, Etibank davasından kurtarmıştı.

DÖRDÜNCÜ ŞİFRE: MEDYA PATRONU!

Bu konuda Fehmi Koru bir tahminde bulunamamış. Sanırız Zafer Mutlu ve emekli savcının ismine ulaşamadığından bu şifreyi çözmekte zorlanmış. Şayet Zafer Mutlu'nun adına ulaşmış olsaydı medya patronundan kastın da Aydın Doğan olduğunu sanırız kolayca tahmin edebilirdi.

BARANSU'NUN YAZISINDAKİ ŞİFRELİ BÖLÜM ŞÖYLEYDİ

Deniz Baykal'ın gitmesi için manşetleri hazırlatan, kurultayda MYKve Parti Meclisini belirleyen iradenin, listeleri de dizayn ettiği görülüyor. Dizayn 12 Haziran sonrasının planları.

Ankara-İstanbul hattında gerçekleştirilen operasyonun İstanbul ayağını Beykoz Konakları dizayn ederken, Ankara'da ise iki ayrı ofiste çalışmalar sürdürüldü. Kamuoyunun yakından tanıdığı bir medya patronu ve bir çalışanı, iş adamları ve eski siyasetçilerden oluşan ekibin belirlediği isimler, önce partiye, ardından da listelere konuldu. Öyle ki kamuoyunun dikkatini pek çekmese de en az Haberal ve Aygün kadar gürültü koparacak bir isim büyük illerimizden birinde en ön sıralardan aday olarak gösterildi. Bu ismin özelliği, yıllar önce yargılanan bir gazetecinin soruşturmasını kapatan isim olarak kamuoyuna yansıması.


  

Bu haber toplam 2842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri