Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmet Barlas'tan olay yazı: 'Pensilvanya yalakaları'

22.04.2014 11:28
Cemaat - AK Parti savaşında iktidardan yana atışlar yapan Mehmet Barlas bugün topkeyün saydırdı. Barlas, iktadar karşıtlarını 'Pensilvanya yalakası' yaptı.

İNTERNET HABER - İktidara yakın SabahGazetesi'nin başyazarı Mehmet Barlas bugüne kadar ki en ağır yazılarından birine imza attı. 

AK Parti - Cemaat savaşında tarafını hükümetten yana seçen Barlas, Gezi'den girdi Pensilvanya'dan çıktı. Türkiye'nin okur yazar kesimini hedefe koyan Barlas, iktidara yönelik eleştiri yapanları 'Pensilvanya yalakası' ilan etti. 

İşte Barlas'ın 'PENSİLVANYA YALAKALARININ İŞİ ÇOK ZOR" başlıklı yazısı;

"(...) Bu süreçte AK Parti'nin sözde iktidara sahip olduğu, ama asıl iktidar sahiplerinin "Paralelciler" olduğu algısı oluşturuldu... Bu "Paralelciler çemberi"nin karar merkezinde bir bölüm medya, Gülenci örgüt, bir bölüm TÜSİAD sermayesi, yargının ve polisin belirli kesimleri ve Amerikan neocon'ları tarafından güdülen yerli düşünce odakları vardı.

ERDOĞAN DEVRİLECEK DİYE GÜÇ YAKALASI OLDULAR!

Bunlar kendi çarpık algı yönetimlerine kendileri kapıldılar ve asıl iktidarın "Paralel Devlet"te bulunduğuna inandılar. Onlara göre Tayyip Erdoğan'ın devrilmesi an meselesiydi...
Ve bunların medyadaki temsilcileri bir anda "Güç yalakası" oldular.

PARALELCİLERE YALAKALIK EDENLER

Kimi "Barış Süreci"ni sabote etmeye ve PKK'yı yeniden eyleme itmeye çalıştı... Kimi Peygamber talimatıyla tweetleri iki misline çıkartıp, Başbakan ve ailesine dönük karalamalarla "Paralelciler"e yalakalık etmek görevini sürdürdü. Kimi de dış dünyada Türkiye imajını tahrip etmeye dönük çarpık algı üretimine geçti... Casusluk ve hainlik noktasına varan eylemlere bile Türkiye sahne kılındı.

Bunlar halkı yok saydıkları için "Sandık teferruattır" söylemine de sarıldılar. 

'PENSİLVANYA YALAKALARI'

O güne kadar Erdoğan'ı güç sahibi olarak görenlerin bir anda "Pensilvanya yalakası"olmalarını, "Şeriat tehlikesi var" diye feryat edenlerin cemaatçi kesilmelerini izlemedik mi? Kemalizm ile Gülenizmi CHP'de eşleştirme çabaları, hayretle izlenmedi mi?

Erdoğan'ı yedirmeyiz...

1997'de seçilmişleri karalayıp 28 Şubat darbesine ve Batı Çalışma Grubu'na yalakalık edenlerin, 2000'li yıllarda da Pensilvanya yalakası olmaları, şimdi ibretlik ve bazı noktalarda da Adliyelik bir mesele artık...

Kısacası "Yeni Türkiye"nin halkı "Menderes'i, Özal'ı yediniz, artık Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz" diyor bunlara... Ama bunlardan bazıları hâlâ demokrasi düşmanlarına yalakalık etmeyi sürdürüyorlar.
Acaba bunların beyinlerine Suriye'nin Esad'ı ve Mısır'ın Sisi'si mi girdi?

Bu haber toplam 1680 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri