Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmet Görmez: Saldırı tüm insanlığa yöneliktir

15.11.2015 11:00
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Paris’teki saldırılar, sadece bir ülkeye, bir bölgeye değil bütün insanlığa karşı işlenmiştir" dedi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Kimlik, Temsil ve Hafıza" temalı 2015 Gençlik Forumu’na katıldı. Forumun açılış konuşmasını yapan Görmez, Paris’teki saldırılara değindi, şöyle konuştu;

"Dün gece insanlık olarak 1 ay önce Ankara’da yaşadığımız vahşete şahit olduk Paris’te. Aynı şekilde hemen hemen her gün yaşadığımız dehşeti vahşetin benzerini bu gece insanlık Paris’te yaşadı. Bu vesileyle ben öncelikle bu tür saldırıların sadece bir ülkeye bir bölgeye bir kıtaya değil barışı bir değer olarak kabul eden yeryüzünde insanlık değerlerini yücelten bütün insanlığa karşı işlenmiş olduğunu ifade etmek isterim. Bu vesileyle başta Fransa olmak üzere bütün insanlık ailesine başsağlığı diliyorum ve bütün insanlığı Yüce Rabbimiz bu tür kötülüklerden korusun diye dua ediyorum"

Mehmet Görmez'den Paris saldırıları açıklaması VİDEO

"BU SALDIRILARI GERÇEKLEŞTİRENLERİN HERHANGİ BİR DİNE MENSUBİYETİ OLAMAZ"

Görmez, konuşmasına şöyle devam etti: "Ancak hep birlikte insanlık olarak Süfli emellerini ancak tedhişle ve vahşetle gerçekleştirmeye ikna olmuş terörmekanizmaları üzerinde ve onların paradigmaları üzerinde yeniden durmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bunun bir din meselesi olmadığını bir bölge meselesi olmadığını bunun bütün insanlığın ortak bir sorunu olduğunu ve bütün insanlığın bu ortak sorunu çözmek üzere ve sebepleri üzerinde durmaya davet ettiğimi ifade etmek istiyorum. Bizler Allah’ın barış mesajına bu çağrıyı insanlığa ulaştıran bütün Peygamberlere Hz. Ademden Hz.Musa’ya Hz. İsa’ya Hz. Muhammed Mustafa’ya inanan insanlarız. Bu insanlık dışı saldırıları gerçekleştirenleri onları yönlendirenleri ve herkesin göreceği kadar açık biçimde onları maşa olarak kullananları elbette ne Allah’a saygısı ne herhangi bir topluluğa bağlılığı ne de herhangi bir dine mensubiyeti söz konusu olabilir.

İSLAMIN İTİBARSIZLAŞTIRILMASI EN AZ İŞLENEN VAHŞET KADAR AĞIRDIR

Bir Müslüman olarak bir hususu daha ifade etmek isterim. Bu tür vahşet terör şebekelerini vahşet eylemleri üzerinden bir dinin insanlığa rahmet getiren bir dinin bir Peygamber’in o dine mensup olan insanların itibarsızlaştırılmasında en az işlenen bütün vahsetlerden ağırdır diye düşünüyorum."

Bu haber toplam 1516 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri