Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmet Görmez:15 gün direndim

29.05.2016 12:49
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez görev teklif edildiğinde 'Prof. Dr Raşit Küçük hayattayken olmaz' dediğini belirterek 15 gün direndiğini söyledi.

Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Raşit Küçük için düzenlenen saygı gecesinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kendisine ilk defa Diyanet İşleri Başkanlığı teklif edildiğinde"Prof. Dr. Raşit Küçük hayattayken bu görevi yapmam caiz değildir dedim. 5 gün direndim, bu direncimi bizzat kendisi gelip kırdı" dedi.

Üsküdar Belediyesi tarafından ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Raşit Küçük adına bir saygı gecesi düzenlendi. Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleşen saygı gecesine Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Coşkun Yılmaz'ın yönetiminde yapılan panelde ünlü ilahiyatçı Küçük'ün yakın arkadaşları Prof. Dr. Ahmet Emre Yılmaz, Hacı Mehmet Günay, İlyas Çelebi ve İsmail Lütfü Çakan konuşmacı olarak bulundu. Konuşmacılar gece boyunca Prof. Dr. Raşit Küçük ile yaşadıkları anıları ve profesörün akademi dünyasındaki önemini anlattı.

"RAŞİT HOCAMIZ HAYATTAYKEN BU GÖREVİ YAPMAM"

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, burada yaptığı konuşmada, "Keşke salonu daha çok genç doldursaydı. Sünneti seniyyeye adanmış hayatı onlara anlatabilseydik. Aslında bu toplantılar o zaman çok daha faydalı olur. Cenabı Hak kendisine uzun ömürler versin"dedi.

Görmez, konuşmasının devamında Prof. Dr. Raşit Küçük ile bir anısını anlattı. Görmez, kendisine ilk defa Diyanet İşleri Başkanlığı teklif edildiğinde "Prof. Dr. Raşit Küçük hayattayken bu görevi yapmam caiz değildir" dediğini belirterek, "Bana bu taşıyamayacağım görev teklif edildiği zaman 'Raşit hocamız dünyada ve hayattayken benim bu görevi yapmam caiz değildir' dedim. 15 gün direndim. Bu direncimi bizzat kendisi gelip kırdı" diye konuştu.

Bu haber toplam 1412 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri