Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmet Görmez'den son dakika Paris saldırısı açıklaması

08.01.2015 11:22
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'nun ofisine düzenlenen silahlı saldırıyı değerlendirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Fransa’da yapılan saldırıyı kınadı.  Görmez, Fransa'da bir dergiye yapılan saldırının İslam'ın kendisine yapılan bir saldırı olduğunu açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, kameralar karşısına geçerek Paris'teki silahlı saldırıya ilişkin basın açıklaması yaptı.

TASVİP ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

-Müslümanlar olarak terör ve şiddete dayalı hiçbir eylemi tasvip etmemiz mümkün değildir. Bu saldırı, islam'ın ve bu yüce dine mensup Müslümanların kendisine doğrudan yapılmış bir saldırıdır.

İSLAM'A SALDIRI

-İslam Peygamberi'nin adının kullanılarak 'bir intikam duygusuyla' yapıldığı söylenen bu katliam, rahmet ve barış elçisi Hazreti Muhammed'in bütün insanlığa kazandırdığı yüce değerleri yok etmeye yönelik açık bir saldırıdır. Başka bir ifadeyle bu saldırı, İslam'ın ve bu yüce dine mensup Müslümanların kendisine doğrudan yapılmış bir saldırıdır" dedi.

ALGI MANİPÜLASYONU

-İslami simgelerin açık ve aleni olarak bu eylemi gerçekleştirenler tarafından kullanılmış olması bir algı manipülasyonudur. Algı mühendisleri, katillere dinimizin simgelerini telaffuz ettirerek akılla alay ediyorlar. Sadece Müslümanların değil esasen Batı kamuoyunun aklıyla da alay ediyorlar.

Bu haber toplam 1668 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri